Ford Focus Courier - nowy pomysł Forda. Pickup na bazie Focusa?

Ford robi kompletną rewolucję w gamie modelowej. Znikną znane dotychczas modele, a w ich miejsce wejdą zupełnie nowe pomysły. Najnowsze doniesienia z USA mówią kompaktowym pickupie na bazie Forda Focusa.

Jakiś czas temu amerykański producent zapowiedział rezygnację z sedanów i małych samochodów na rzecz m.in. bardziej perspektywicznych crossoverów. Jednak nie dojdzie tylko do zmniejszania się gamy. Jakiś czas temu Ford złożył wniosek o rejestrację nazwy towarowej „Courier”.

Przedstawiciele amerykańskiej marki oficjalnie zaprzeczyli doniesieniom na temat nowego pickupa, ale to żadne zaskoczenie. Nowy samochód mógłby się wpasować w gamie modelowej poniżej oferowanego dotychczas Forda Rangera. Ford Courier to dobrze znany model oferowany przez długie lata w wybranych krajach Ameryki Łacińskiej. Stary model pracował na płycie podłogowej Forda Fiesty, a najnowsze źródła donoszą, że bazą dla nowego będzie podwozie aktualnego Focusa.

Ford Focus Pickup (render)Ford Focus Pickup (render) źródło: Motor1.com

Nowe wcielenie Forda Couriera może być zasilane turbodoładowanym silnikiem 1.5 o mocy 150 lub 180 KM. To oznacza, że na liście wyposażenia pojawi się 8-biegowa skrzynia automatyczna. Jednak napęd na cztery koła raczej nie wchodzi w rachubę.

Kiedy kilka miesięcy temu Ford zapowiedział rezygnację z takich modeli jak Fusion, Fiesta czy Taurus – wszyscy z niedowierzaniem przecierali oczy. Teraz pozostaje czekać, kiedy zupełnie nowe samochody ze wspomnianych wcześniej, popularnych segmentów pojawią się na rynku.

Źródło: Motor1.com

Więcej o: