Skłamałeś we wniosku o prawo jazdy? Czeka cię kara - nawet 8 lat więzienia

Przy składaniu wniosku o wydanie prawa jazdy lepiej nie zatajać zdarzeń z przeszłości takich jak np. zatrzymanie prawa jazdy czy cofnięcie uprawnień, ponieważ w życie wchodzą przepisy, które przewidują ostre kary za takie oszustwa.

Nowa ustawa o kierujących pojazdami reguluje sposób, w jaki jest wydawane prawo jazdy. Składając wniosek do urzędu trzeba też złożyć oświadczenie, na którym znajduje się informacja, że wnioskodawca ubiegający się o wydanie prawa jazdy nie otrzymał wcześniej sądowego zakazu prowadzenia pojazdów ani nie ma zatrzymanego prawa jazdy lub pozwolenia do kierowania pojazdami.

Teraz takie oświadczenie podpisuje się pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Za zeznanie nieprawy lub zatajenie prawdy grożą wysokie kary – do trzech lat pozbawienia wolności w przypadku poświadczenia nieprawdy lub nawet ośmiu lat, gdy chodzi o zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy.

Źródło: moto.onet.pl

Więcej o:
Komentarze (34)
Skłamałeś we wniosku o prawo jazdy? Czeka cię kara - nawet 8 lat więzienia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fakej

  Oceniono 55 razy 47

  Albo państwo ma informacje na temat obywatela i wtedy nie powinno o nie wogóle pytać albo ich nie ma i wówczas jeśli pyta to nie powinno ich kwestionować. Sytuacja kiedy ktoś wypełnia formularz z durnymi rubryczkami i jest karany o to, że coś źle pamiętał albo nawet celowo skłamał jest chora i za takie pomysły urzędnicy powinni trafić nawet nie tyle do pierdla co do Tworek.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 26 razy 22

  8 lat za tego typu sprawe to debilny pomysl, tylko polityk mogl cos takiego wymyslic.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 23 razy 21

  W potylicę strzelać nie będą , wzorem swoich idoli. Ludzcy panowie.

 • Gość: dziadekzpragi

  Oceniono 18 razy 18

  Za czasów Józefa Wisarionowicza , pierwszego językoznawcy , kazano po kilka razy pisać życiorys . Jeżeli wersje różniły się - można było właściwą wersję napisaci w okolicach Workuty .
  Nic nowego pod słońcem .

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 10

  Czy kara taka będzie obowiązywać także wszystkich rządzących posłów,senatorów,ministrów ? czy obstawiane stanowiska będą weryfikowane ? czy będą badania WARIOGRAFEM KANDYDATÓW NA KIEROWCÓW I URZĘDNIKÓW SPRAWUJĄCYCH WŁADZĘ ?????????

 • Gość: Zzz123

  Oceniono 11 razy 9

  Urzędnik powinien sam to sprawdzić.
  Zasadą antybiurokracji jest żeby obywatel nie składał oświadczeń czy zaświadczeń w kwestiach, ktòre są w bazach urzędowych.

 • Gość: ja

  Oceniono 8 razy 8

  8 lat za kłamstwo które państwo w dobie komputeryzacji powinno łatwo wychwycić i 2 lata w zawiasach dla księdza za molestowanie i doprowadzenie do samobójstwa nastolatka. Poyebany kraj.

 • Gość: zaz

  Oceniono 8 razy 8

  W dobie systemów komputerowych za ogromne pieniądze, różnych peseli, cepików, jakieś idiotyczne oświadczenia wydają się być kuriozalne, mało tego, budzą wątpliwości co do sprawnego działania państwa i przepływu informacji między poszczególnymi instytucjami.

 • cronny

  Oceniono 10 razy 8

  A nawet jeśli napiszesz prawdę, ale masz u bezpieki krechę za niesłuszne poglądy i trafisz na sędziego z tzw "dobrej zmiany", który uzna, że mógłbyś jeździć w niewłaściwe miejsca...
  W końcu panowie władza po coś przejęli sądy. Nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX