Fabryka Bridgestone - producent opon zainwestuje w Polsce ogromne pieniądze

W ciągu dwóch kolejnych lat koncern Bridgestone zainwestuje w Poznaniu prawie 700 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na nowe rozwiązania i optymalizację produkcji.

Kilka dni temu przedstawiciele koncernu Bridgestone poinformowali w komunikacie prasowym, że w ciągu najbliższych lat jest planowana rozbudowa poznańskiej fabryki. Flagowy obiekt japońskiej marki w Europie zajmuje ok. 26 hektarów i do tej pory zainwestowano w niego ponad 2 mld zł.

Kolejne pieniądze będą przeznaczone na rozwiązania techniczne i modernizowanie linii i procesów produkcyjnych. Fabryka zwiększy w ten sposób dzienną produkcję opon z 31 tys. do ponad 40 tys. sztuk.

Poznańska fabryka jest jednym z największych pracodawców w regionie – zatrudnia ponad 1,9 tys. osób. Są tam produkowane m.in. opony typu run flat, które umożliwiają dalszą jazdę nawet po przebiciu. Produkty z tej fabryki trafiają do ponad 40 krajów, a w tym Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Ogumienie Bridgestone jest wykorzystywane na pierwszy montaż do takich marek jak Volkswagen, BMW, Audi, Porsche, Mercedes czy Maserati.

Więcej o:
Copyright © Agora SA