Opel GT X Concept - nowy koncept Opla zwiastuje wielkie zmiany

Niemiecka marka należąca do francuskiego koncernu PSA przygotowała prototypowy model GT X Concept. Samochód zapowiada kierunek, w którym będzie podążać marka.

Oficjalna prezentacja tego modelu odbędzie się dopiero na salonie w Paryżu, ale już teraz możemy zobaczyć przedsmak rewolucji stylistycznej w Oplu. W sieci pojawiły się pierwsze zapowiedzi maszyny.

Producent używa określenia „kompas Opla” – właśnie taką nazwę otrzymał pas przedni, który składa się z czterech wybrzuszeń inspirowanych kaskiem motocyklowym. Natomiast światła i grill wyglądają jak szczelina dzieląca element na dwie części. Te dwie cechy będą charakteryzować wszystkie modele Opla w niedalekiej przyszłości.

 

Pod maską nie znajdziemy silnika spalinowego. Zamiast tego pojawi się motor elektryczny. Nowy koncept ma przyciągać wzrok i zaskakiwać stylistyką. Producent chce na początek sprawdzić reakcje rynkowe i utwierdzić się w przekonaniu, że warto podążać tą drogą.

Opel przygotowuje elegancką stylistykę, która będzie nowoczesna i minimalistyczna. Nowy wygląd samochodów będzie wdrożony we wszystkich autach do 2025 roku. Pierwsze modele zaprojektowane zgodnie z tą filozofią zadebiutują w 2020 roku – mowa o kolejnej generacji Astry. Wtedy niemiecka marka tak na dobre rozpocznie rewolucję i otworzy nowe karty historii po przejęciu przez PSA.

Więcej o: