Audi sprzedaje samochody najlepiej - wyniki nowego rankingu

Według najnowszych badań marka Audi radzi sobie najlepiej w temacie sprzedaży nowych samochodów. Potwierdziły to najnowsze badania z udziałem tajemniczych klientów.

Indeks satysfakcji w amerykańskiej branży motoryzacyjnej przygotowany przez specjalistów z Pied Piper Management to poważne badanie, w ramach którego sprawdzono przy wykorzystaniu tajemniczych klientów aż 3466 dealerów samochodów z 34 różnych marek. Badanie wykonano pomiędzy lipcem 2017 a czerwcem 2018 roku.

Tajemniczy klienci oceniali wygląd i sposób zachowania sprzedawców pod kątem 50 parametrów, które mogły wpłynąć na decyzję klienta odnośnie zakupu samochodu. Okazało się, że sprzedawcy Audi najlepiej poradzili sobie z potrzebami klientów, pytając o przeznaczenie kupowanego pojazdu i zaznaczając przewagę swoich produktów nad rozwiązaniami konkurencji.

Na drugim miejscu rankingu wylądowała Tesla. W jednym z czterech odwiedzonych obiektów obsługa była niemal perfekcyjna. Większość sprzedawców miała jednak ogromną wiedze na temat produktu, ale niewiele robiła by faktycznie go sprzedać.

Marki, które wypadły w badaniu poniżej średniej rynkowej to Porsche, Genesis, Fiat, Ford, Jeep, Subaru, Volkswagen, Mazda, Honda i Chrysler.

Natomiast Lexus, Toyota, Mercedes, RAM, Jaguar, BMW, Kia, Chevrolet i Hyundai zanotowały oceny powyżej średnie rynkowej.

Więcej o:
Komentarze (2)
Audi sprzedaje samochody najlepiej - wyniki nowego rankingu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Tomek

    Oceniono 2 razy 2

    Jaguar powyżej średniej? Żartujecie? Jaguar ma najgorszą obsługę klienta ze wszystkich marek z jakimi się spotkałem. JLR Warszawa = dno i metr mułu. Przy nich Skoda jest mistrzem klasy i stylu.

  • Gość: daniel4

    0

    Sam też kilka razy pożyczałem już modele Audi w Panek i faktycznie dobrze się sprawdzały nawet na długich trasach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX