Volkswagen Golf jest wciąż bezkonkurencyjny w Europie

Niemiecki kompakt jest pierwszym wyborem dla dużej części europejskich klientów. Najnowszy ranking pokazuje, że trudno znaleźć realnego konkurenta dla Volkswagena.

Firma Jato Dynamics opublikowała dane dotyczące rejestracji na rynku nowych samochodów osobowych w całej Europie. Pod koniec ubiegłego półrocza niekwestionowanym liderem jest Volkswagen Golf, który jako jedyny model z pierwszej trójki zaliczył tak duży wzrost sprzedaży – aż o 8 proc, z łączną sprzedażą na poziomie 257 550 egzemplarzy.

Wysoki wynik sprzedaży dystansuje niemieckiego kompakta od Renault Clio zajmującego drugą lokatę z wynikiem 185 234 egzemplarze – wzrost o zaledwie 1 proc. Trzecie miejsce na podium należy do Volkswagena Polo zaliczającego 4-procentową stratę i wynik 163 924 egzemplarzy. W pierwszej piątce jest jeszcze nowy Ford Fiesta (wzrost o 1 proc., 157 286 egz.) i Nissan Qashqai (spadek o 1 proc., 134 547 egz.), które mają zakusy na podium.

W pierwszej 20. Znajdziemy takie modele jak Peugeot 3008 czy Dacia Duster, które zaliczyły rekordowe wzrosty o kolejno 43 proc. i 31 proc., ale znajdują się jeszcze daleko poza czołówką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.