Volkswagen Golf jest wciąż bezkonkurencyjny w Europie

Niemiecki kompakt jest pierwszym wyborem dla dużej części europejskich klientów. Najnowszy ranking pokazuje, że trudno znaleźć realnego konkurenta dla Volkswagena.

Firma Jato Dynamics opublikowała dane dotyczące rejestracji na rynku nowych samochodów osobowych w całej Europie. Pod koniec ubiegłego półrocza niekwestionowanym liderem jest Volkswagen Golf, który jako jedyny model z pierwszej trójki zaliczył tak duży wzrost sprzedaży – aż o 8 proc, z łączną sprzedażą na poziomie 257 550 egzemplarzy.

Wysoki wynik sprzedaży dystansuje niemieckiego kompakta od Renault Clio zajmującego drugą lokatę z wynikiem 185 234 egzemplarze – wzrost o zaledwie 1 proc. Trzecie miejsce na podium należy do Volkswagena Polo zaliczającego 4-procentową stratę i wynik 163 924 egzemplarzy. W pierwszej piątce jest jeszcze nowy Ford Fiesta (wzrost o 1 proc., 157 286 egz.) i Nissan Qashqai (spadek o 1 proc., 134 547 egz.), które mają zakusy na podium.

W pierwszej 20. Znajdziemy takie modele jak Peugeot 3008 czy Dacia Duster, które zaliczyły rekordowe wzrosty o kolejno 43 proc. i 31 proc., ale znajdują się jeszcze daleko poza czołówką.

Więcej o:
Komentarze (16)
Volkswagen Golf jest wciąż bezkonkurencyjny w Europie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Cześć

  Oceniono 29 razy 13

  Co za niemiecki portalik tylko golf i skody są najlepsze i tak bez końca

 • florian88

  Oceniono 9 razy 9

  Autorze Redachtorze Tobie już nic nie pomoże.W tytule było o innych samochodach ale ponieważ są tańsze a wcale nie gorsze , no to je pominął.Nie zamiatamy pod dywan tylko walczymy!!! albo czapka na uszy i biegiem...….

 • Gość: Dezerter

  Oceniono 7 razy 5

  Ma gdzieś, że kupują go Niemcy, których jest najwięcej w Europie.

 • Gość: Jonasz

  Oceniono 4 razy 4

  Clio nie jest kompaktem, a samochodem segmentu B. Jego bezpośrednim konkurentem jest Polo, a nie Golf. Kompaktem od Renault jest Megane...

 • Gość: Bkwolf

  Oceniono 6 razy 2

  Mając do wyboru m.in. Skode kupiłem nowego Fiata Punto. Fajne bezawaryjne auto. Dobra jakość wykończenia. Duży plus to prosty silnik 8V bez żadnych turbin, które ulegają awarii.

 • Gość: fg

  Oceniono 4 razy 2

  tyle że uropa sie mało liczy w świecie

 • Gość: maciej

  Oceniono 11 razy 1

  Jako kopakt jest wart uwagi dla mnie jednak za małe autko dlatego jeżdże rav4. Poszedłem z duchem czasu i jeżdzę hybrydą. Teraz taka moda

 • porque

  Oceniono 4 razy 0

  Coraz szybciej ubozejaca Europa przesiada sie do tandety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX