Nowe Suzuki Vitara - lepszy wygląd, wydajniejsze silniki

Prawie cztery lata minęły od wprowadzenia na rynek nowej generacji Vitary. Japoński producent przygotował właśnie kurację odmładzającą dla popularnego crossovera.

Najważniejsze zmiany rzucają się w oczy już z daleka – nadwozie ma zmienioną osłonę chłodnicy, zderzak, tylne lampy, a w palecie lakierów pojawiły się zupełnie nowe propozycje. Oprócz tego nastąpiło kilka zmian w wyposażeniu wnętrza – zmieniono wygląd deski rozdzielczej (pojawił się kolorowy ekran), wprowadzono lepsze materiały wykończeniowe oraz „nowe technologie” – więcej o szczegółach na ten temat dopiero we wrześniu.

Pod maską odświeżonej Vitary znajdziemy turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 1.0 i 1.4, oferujące 111 i 140 KM. Z gamy modelowej znika bezpowrotnie wolnossąca jednostka 1.6. Mocniejsza jednostka będzie dostępna z opcjonalnym napędem AllGrip i ręczną skrzynią biegów. Na liście wyposażenia seryjnego znajdziemy w tym modelu systemy zapobiegające zmianie pasa ruchu, rozpoznające znaki drogowe, monitor martwego punktu w lusterkach oraz hamulec przeciwkolizyjny.

Nie znamy jeszcze cen odświeżonego modelu, ale możemy się spodziewać, że nie będą dużo wyższe.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.