Mercedes EQ - znamy datę premiery elektrycznej submarki Mercedesa

Już niebawem zobaczymy w pełnej okazałości pierwszego przedstawiciela zupełnie nowej, elektrycznej submarki Mercedesa - EQC. Do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni.

Pierwsze odsłonięcie modelu nastąpi podczas konferencji @me Convention w Sztokholmie. Impreza odbędzie się 4 września 2018 roku, a niedługo potem pojazd zostanie pokazany szerokiej publiczności podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Za wielką wodę trafi dopiero w czasie targów Los Angeles Auto Show.

Mercedes EQC będzie pierwszym zaprojektowanym od podstaw modelem elektrycznym niemieckiej marki. Samochód ma być koniem pociągowym sprzedaży całej submarki.

Producent nie zdradza szczegółów na temat wersji produkcyjnej, ale można się spodziewać dwóch silników elektrycznych oraz przyspieszenia od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Niemcy oferują zasięg do 400 km na jednym ładowaniu. Opcjonalnie będzie dostępna „szybka” ładowarka. Dla porównania koncept miał pod maską akumulator o pojemności 70 kWh oraz silniki o łącznej mocy 300 kW.

Więcej o:
Komentarze (23)
Mercedes EQ - znamy datę premiery elektrycznej submarki Mercedesa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 39 razy 35

  Niestety Mercedes mocno się spóźnił, bo za rok Europę zaleje pierwszy milion samochodów elektrycznych Morawieckiego. Także jest już pozamiatane i Mercedes może zwijać manatki.

 • Gość: ZZZ

  Oceniono 14 razy 10

  "Producent nie zdradza szczegółów na temat wersji produkcyjnej, ale można się spodziewać dwóch silników elektrycznych oraz przyspieszenia od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Niemcy oferują zasięg do 400 km na jednym ładowaniu. ... Dla porównania koncept miał pod maską akumulator o pojemności 70 kWh oraz silniki o łącznej mocy 300 kW."
  To porównanie przyśpieszenia do łącznej mocy to coś jak:
  "W lewej ręce mam 5 orzechów a dla porównania w prawej mam młotek"

 • Gość: As

  Oceniono 4 razy 4

  I co się k...są śmiejesz. Morawiecki kupi milion elektryków od jakiejś firmy, tej która da najlepsze prezenty. A taki elektryk, luksusowy, to tylko z 500000 kosztuje. Razy milion? Eee. To niewiele. Podatek od ateistów, cyklistów, nuerodzacych i niekatmiacych piersia się przy...bie. A ten milion to się rozda zasłużonym dla dumnej ojczyzny

 • Gość: Moc jest z Tobą :(

  Oceniono 4 razy 4

  70 kWh dla 300 kW to tak 14 minut na pełnej mocy przejedzie?

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 2 razy 2

  Pierwsze odsloniecie modelu.

 • tubylec_ww

  Oceniono 3 razy 1

  Te fotele są zrobione z plexiglasu? Będzie bolało :)

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 3 razy 1

  Elektryczny to może być dildos ale nie samochód!

 • Gość: Smark

  Oceniono 5 razy 1

  Auto bez klamek dla pensjonariuszy zakładów bez klamek. Sie popisali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX