Mercedes EQ - znamy datę premiery elektrycznej submarki Mercedesa

Już niebawem zobaczymy w pełnej okazałości pierwszego przedstawiciela zupełnie nowej, elektrycznej submarki Mercedesa - EQC. Do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni.

Pierwsze odsłonięcie modelu nastąpi podczas konferencji @me Convention w Sztokholmie. Impreza odbędzie się 4 września 2018 roku, a niedługo potem pojazd zostanie pokazany szerokiej publiczności podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Za wielką wodę trafi dopiero w czasie targów Los Angeles Auto Show.

Mercedes EQC będzie pierwszym zaprojektowanym od podstaw modelem elektrycznym niemieckiej marki. Samochód ma być koniem pociągowym sprzedaży całej submarki.

Producent nie zdradza szczegółów na temat wersji produkcyjnej, ale można się spodziewać dwóch silników elektrycznych oraz przyspieszenia od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Niemcy oferują zasięg do 400 km na jednym ładowaniu. Opcjonalnie będzie dostępna „szybka” ładowarka. Dla porównania koncept miał pod maską akumulator o pojemności 70 kWh oraz silniki o łącznej mocy 300 kW.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.