Nietypowa akcja serwisowa Mercedesa G65 AMG

Okazuje się, że Mercedesa G65 AMG wyposażony w 6-litrowy, podwójnie doładowany silnik V12 jest. zbyt szybki na biegu wstecznym. Z tego powodu wybrane samochody trafią do serwisu w ramach akcji.

Tym razem powód akcji serwisowej jest bardzo nietypowy. Agencja NHTSA ogłosiła, że z powodu błędu w oprogramowaniu wybrane egzemplarze Mercedesa G65 AMG mogą rozwijać zbyt dużą prędkość na biegu wstecznym. To z kolei może spowodować utratę stabilności nad samochodem.

Żeby rozwiązać ten problem, trzeba odwiedzić autoryzowany serwis, gdzie zostanie wgrane zaktualizowane oprogramowanie pozbawione tego błędu. Usługa będzie wykonywana bezpłatnie.

Mercedes podaje, że problem dotyczy tylko 20 egzemplarzy tego samochodu na rynku amerykańskim. Topowa wersja niemieckiego SUV-a oferuje 621 KM maksymalnej mocy i 991 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni. Ważąca prawie 3 tony maszyna rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy.

Więcej o:
Komentarze (6)
Mercedes G65 AMG - akcja serwisowa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 9 razy 5

  "...spowodować utratę stabilności nad samochodem." Boze kto te bzdury wypisuje ? Jest ktos kto to potem redaguje jakkolwiek ? Czy kazdy z szanownych redaktorow sobie klika sam jak chce ?

 • adstr

  Oceniono 6 razy 4

  "...621 KM maksymalnej mocy i 991 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni. Ważąca prawie 3 tony maszyna rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy."

  Rozumiem, że te dane dotyczą wspomnianej wcześniej jazdy do tyłu?

 • Gość: d.daniel

  0

  Co jakiś czas wypożyczam w Panek nowe Mercedesy i nigdy nie miałem z nimi jakiś problemów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX