Ford zrezygnuje z większości modeli w Europie? Nowe informacje o strategii marki

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wielkiej zmianie w gamie modelowej Forda za wielką wodą. Okazuje się, że podobne plany dotrą do Europy, a na wylocie są takie modele jak C-Max, S-Max, Mondeo i Galaxy.

Europejski oddział Forda szuka sposobu na przyciągnięcie większej rzeszy klientów, ale w najpopularniejszych segmentach ma tylko trzy modele: EcoSport, Kuga i Edge. Dwa pierwsze z wymienionych modeli osiągnęły rekord sprzedaży w drugim kwartale tego roku, mimo że model Kuga jest już wiekowy.

W odpowiedzi na zmieniające się trendy, Ford może wyrzucić z gamy modelowej takie samochody, jak C-Max, Galaxy, Mondeo i S-Max. Sprzedaż Forda C-Max spadła o 18 proc. w pierwszej połowie tego roku. Jakiś czas temu zapadła decyzja o wycofaniu z amerykańskiej oferty modelu Fusion, czyli odpowiednika Mondeo.

Jednak nie tylko słaba sprzedaż jest solą w oku u Forda. Wielka Brytania jest największym rynkiem zbytu dla producenta w Europie, ale kontrowersje związane z ewentualnym Brexitem i spadający kurs funta wcale nie poprawiają sytuacji producenta. Tym bardziej, że europejska odnoga koncernu ma ciągłe problemy z rentownością.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.