Na autostradzie w Polsce pojawił się pierwszy fotoradar

Tego można było się spodziewać. Walka z nadmierną prędkością przeszła na kolejny etap. Na jednej z autostrad pojawił się fotoradar, który będzie wyłapywać kierowców łamiących przepisy.

Radar na autostradzie pojawił się na dolnośląskim odcinku autostrady A4 przy węźle Sośnica, gdzie droga krzyżuje się z autostradą A4. Na razie zamontowano tylko jeden fotoradar, ale jeśli się sprawdzi to dołączą do niego kolejne, również na innych odcinkach autostrad.

To jeszcze nie koniec pułapek na kierowców. Trwają prace nad montażem odcinkowego pomiaru prędkości na autostradzie A4 na zachód od Wrocławia. Kierowcy znajdą się tam pod nadzorem kamer na 20-kilometrowym odcinku.

Węzeł autostradowy w Gliwicach. Tu krzyżują się A4 i A1Węzeł autostradowy w Gliwicach. Tu krzyżują się A4 i A1 Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Niewykluczone, że fotoradary na stałe zagoszczą na polskich autostradach i drogach ekspresowych. Okazuje się, że prędkość 140 km/h nie dla każdego kierowcy jest wystarczająca i wielu jeździ znacznie szybciej.