Kolejny odcinek trasy S8 otwarty. Pojedziemy za Wyszkowem

W ostatnich miesiącach sieć polskich dróg rośnie bardzo dynamicznie. Właśnie do użytku trafił kolejny fragment trasy S8 w stronę Białegostoku.

Od 20 lipca kierowcy mogą korzystać z 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej aż do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego. Wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej można teraz dojechać do Białegostoku drogą dwujezdniową, a w sumie kierowcy mają do dyspozycji około 100 trasy szybkiego ruchu.

Pierwszy z mazowieckich odcinków S8 znajdujących się pod kuratelą GDDKiA w Białymstoku jest dostępny na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, która potrwa do zakończenia wszystkich robót i uzyskania pozwoleń – taka sytuacja potrwa do końca sierpnia 2018 roku.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Do czasu zakończenia wszystkich prac na nowopowstałych odcinkach będzie obowiązywać ograniczenie do 100 km/h. Podobne rozwiązanie zastosowano w zeszłym roku na fragmencie S8 od województw mazowieckiego i podlaskiego aż do obwodnicy Zambrowa. Wokół głównego ciągu cały czas trwają prace wykończeniowe i porządkowe.

Za 9-kilometrowy odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw odpowiada firma POLAQUA. Umowę z wykonawcą podpisano w lutym 2016 roku. Do końca sierpnia potrwają pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Fragment biegnie po starym śladzie DK8 i łączy się z 80-kilometrowym odcinkiem S8 w woj. Podlaskim.

W budowie jest jeszcze fragment S8 o długości 29 km od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej, podzielony na kilka odcinków. Część zostanie oddana doi ruchu pod koniec sierpnia, a pozostałe na przełomie września i października.

Więcej o:
Komentarze (22)
Kolejny odcinek trasy S8 otwarty. Pojedziemy za Wyszkowem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pcat

  Oceniono 39 razy 29

  Służbowe Octavie i leasingowane Passaty już się nie mogą doczekać na left lane occupation.

 • Gość: Magda Nowaczek

  Oceniono 22 razy 16

  około 100 trasy szybkiego ruchu

  oddana doi ruchu

  Zenujacy poziom

 • koczisss

  Oceniono 4 razy 2

  Niby wszystko pięknie, ładnie, lecz jest jedno ale. Otóż nowe odcinki tej drogi mają kiepską jakość wykonania. Przy większych prędkościach telepie autem. Nie ma tego na starych odcinkach drogi S8. A odcinek betonowy, po którym jedzie się teraz z ograniczoną prędkością, jest jakąś pomyłką. Jeśli czuć nierówności przy 70 km/h, to jak będzie się jechało w przyszłości przepisowe 120 km/h?

 • Gość: cda

  0

  oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i zydow

 • Gość: shy

  0

  Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi

 • Gość: opinia

  0

  prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.

 • Gość: JubelFan

  0

  zydzi znowy zrobili nam podwyzke cen benzyny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX