Porsche Carrera GT Signal Yellow - jedyne takie Porsche. Kosztuje miliony

Ten samochód miał w ogóle nie powstać. Inżynierowie z Zuffenhausen najpierw zbudowali prototyp, który zrobił furorę podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu, a zainteresowanie było tak wielkie, że producent zmienił zdanie. Teraz dobrze zachowane egzemplarze kosztują majątek.

Porsche Carrera GT było hołdem dla zwycięskiego 911 GT1 podczas wyścigu Le Mans w 1998 roku. Zainteresowanie koncepcyjnym modelem było tak wielkie, że auto finalnie trafiło do produkcji i znalazło ponad 1270 nabywców, z czego 671 w Ameryce Północnej.

Egzemplarz prezentowany na zdjęciach nie pochodzi z początków ani końca produkcji, ale nosi wyjątkowy numer seryjny - 911. Do tego pomalowano go w bardzo rzadkim kolorze Signal Yellow - to jedyny egzemplarz na świecie, w takich barwach. Na dodatek samochód jest w idealnym stanie, a wnętrze wygląda jak nowe, co potwierdza przebieg samochodu - 7114 mil, czyli jakieś 11,5 tys. km. Pod maską pracuje silnik V10 o pojemności 5,7 litra. Jednostka generuje ponad 600 KM maksymalnej mocy.

Samochód wystawiono na sprzedaż. Dotychczasowy właściciel chce za niego prawie 1,25 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.