Audi rozpoczęło współpracę z Huawei

Inteligentne, bezprzewodowe połączenia pomiędzy samochodami powoli stają się rzeczywistością. Audi podpisało właśnie umowę o współpracy z firmą Huawei - chińskim gigantem w branży elektronicznej.

Audi i Huawei będą współpracować w kwestii inteligentnie połączonych pojazdów. Obie firmy chcą podnieść stopień bezpieczeństwa i zoptymalizować płynność ruchu. To wszystko pomoże stworzyć inteligentne miasta.

W zeszłym roku Audi było pierwszym zagranicznym koncernem motoryzacyjnym biorącym udział w pionierskim projekcie wdrożenia standardu „LTE-V” na drogach publicznych miasta Wuxi we wschodnich Chinach.

„LTE-V” to nowy standard telefonii mobilnej, stworzony specjalnie dla połączonych ze sobą samochodów. W tym standardzie kierowcy otrzymują dostęp do informacji drogowych przekazywanych w czasie rzeczywistym, dostarczanych dzięki połączeniu ich pojazdu z systemem sygnalizacji świetlnej i z monitoringiem video montowanym na skrzyżowaniach.

Bezprzewodowe połączenia pomiędzy samochodami pozwalają na wymianę istotnych informacji pomiędzy pojazdem a otaczającym go środowiskiem. Żeby to zrealizować, potrzebne jest stabilne połączenie z internetem o wysokiej prędkości i jakości. Właśnie na tym skupią się w inżynierowie obydwu firm.

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Nowe rozwiązania wpłyną na rozwój autonomicznej jazdy i cyfryzację usług dostępnych w samochodzie. Eksperci Audi i Huawei będą się nawzajem regularnie szkolić, w celu wzmocnienia umiejętności w tych obszarach.

Prezes Huawei LTE Solution zapowiedział, że oto właśnie wchodzimy w erę inteligentnie połączonych pojazdów, dzięki której zobaczymy na własne oczy synergię pomiędzy informatyką, telekomunikacją i przemysłem motoryzacyjnym. Pierwsze projekty będą wdrażane początkowo na rynku chińskim, ale z czasem będą dostępne na pozostałych, kluczowych rynkach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.