Volkswagen T-Cross - czas na małego SUV-a. Będzie najbezpieczniejszy w klasie

Już niebawem na drogach pojawi się Volkswagen T-Cross. Nowy model jeszcze nie zadebiutował oficjalnie, a producent obiecuje, że będzie najbezpieczniejszym SUV-em w swojej klasie, a do tego bardziej przestronny niż konkurencja.

W sieci krążą już zdjęcia zamaskowanego Volkswagena T-Cross, ale producent przedstawił jak dotąd tylko oficjalny szkic. Auto zadebiutuje dopiero w połowie roku, a rywalami będą takie samochody jak Seat Arona czy Nissan Juke.

Wyróżnikiem małego Volkswagena będzie wysoki poziom bezpieczeństwa na pokładzie. W standardzie ma być wyposażony w systemy zapobiegające kolizjom w mieście czy asystenta utrzymywania ruchu. Auto powstało na platformie MQB A0, którą wykorzystano do budowy nowego Volkswagena Polo i Seata Ibizy.

Wygląd modelu T-Cross ma być odważny, w porównaniu z pozostałymi samochodami w gamie Volkswagena. Jednak znajdziemy w nim wiele wspólnych elementów z modelem T-Roc i koncepcyjnym T-Cross Breeze. Pod maskę trafi litrowy, 3-cylindrowy silnik o mocy 110 KM. Klienci będą mieć o wyboru skrzynię ręczną lub przekładnię dwusprzęgłową, 7-biegową.

Samochód trafi na rynek już w przyszłym roku i będzie kosztować trochę więcej niż Seat Arona, ale mniej niż Volkswagen T-Roc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.