Hyundai Kona Diesel - opinie Moto.pl. Uzupełnienie oferty

Hyundai coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycje w segmencie SUVów. Mogliśmy się o tym przekonać na specjalnie zorganizowanym, hiszpańskim pokazie modeli tej klasy. Jednym z aut był Hyundai Kona z silnikiem Diesla.

Samochody typu SUV z roku na rok zyskują coraz więcej klientów. Użytkownicy pokochali te auta za praktyczność, wszechstronność oraz wygodę. Najlepszym tego dowodem jest wzrastająca ich sprzedaż zarówno na rynku lokalnym, jak też w Europie. Jedynie w zeszłym roku sprzedano aż 160 tys. sztuk aut z segmentu C typu SUV.

Hyundai Kona z silnikiem Diesla

Koreański producent zauważył ten trend, dzięki czemu obecnie ma dość bogatą ofertę tego typu aut. Wśród nich jest niedawno wprowadzona na rynek Kona, która już zyskała dużą przychylność klientów. Jednak do tej pory nie było w ofercie odmiany z silnikiem wysokoprężnym. To był jednej powodów, dla których wybraliśmy się na drugi koniec Europy.

Odmiana z dieslem pod maską oferuje 115 KM albo 136 KM oraz odpowiednio 270 Nm lub 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy tych parametrach przyspiesza do 100 km/h w czasie 10,7 sekundy w słabszej odmianie a w mocniejszej jest to zależne od rodzaju napędu. Przy przenoszeniu mocy jedynie na koła przednie jest to 10,2 sekundy, a dla opcji 4WD jest to 11,2 sekundy. Poza tym silnik 1.6 CRDi może być zsynchronizowany z manualną (6MT) bądź automatyczną skrzynią biegów (7AT). W praktyce auto jest oszczędniejsze, ale też nieco głośniejsze.

Podczas pierwszych jazd odmianą wysokoprężną mogliśmy przekonać się o zaletach mocniejszej wersji. Kultura pracy auta z tym silnikiem jest na odpowiednim poziomie. Jednak trzeba wprost powiedzieć, że jest nieco głośniej niż w przypadku odmian benzynowych. Poza tym nie można mieć zastrzeżeń pod względem prowadzenia czy wykończenia. Jest to mały SUV marki, który przyciąga niekonwencjonalnym wyglądem.

Czy Twoim zdaniem w segmencie małych SUV-ów silniki wysokoprężne będą sie cieszyć zainteresowaniem kierowców?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.