Seat Leon Cupra kontra koń Calgary. Kto pierwszy na mecie?

Seat postanowił w nietypowy sposób sprawdzić model Leon Cupra. Osiągi sportowego hatchbacka zestawiono z siłą konia Calgary na specjalnie zorganizowanych zawodach.

Koń Calgary na co dzień startuje w zawodach z przeszkodami, a na koncie ma liczne sukcesy. Skacze, więc jest niezwykle zwinny i dokładny - ma też spore doświadczenie. Prowadzi go Virginia Graels, członkini hiszpańskiej drużyny Polo Royal Club w Barcelonie.

Do tej pory koń startował w dwóch konkurencjach, a jego szybkość została zmierzona podczas wyścigu, a zwinność na torze przeszkód. W wyścigu z kompaktowym Seatem dostosowano naturalne środowisko, w jakich na co dzień sprawdzają się konkurencji. Koń Calgary galopował przez pole do gry w polo, natomiast Cupra sunęła po piaszczystym torze. Koń ważący 500 kg przebiegł odległość 100 metrów w 15 sekund, a Seat przekroczył linię mety w niecałe 4 sekundy, osiągając przy tym prędkość 100 km/h.

Seat Leon Cupra kontra koń CalgarySeat Leon Cupra kontra koń Calgary fot. Seat

Wbrew pozorom miękka i piaszczysta nawierzchnia nie sprawiła Leonowi Cupra większych problemów. Silnik o mocy 300 KM połączony z napędem 4Drive sprawdził się w tych warunkach.

W drugiej kategorii zmierzono zwinność obu konkurentów. Calgary miał przeskoczyć wszystkie przeszkody nie dotykając ich, a w tym czasie Seat miał je ominąć. Koń pokonał przeszkody o wysokości 2 metrów w 57 sekund, a samochód objechał przeszkody z prędkością 80 km/h w 31,43 sekundy.

Seat Leon Cupra kontra koń CalgarySeat Leon Cupra kontra koń Calgary fot. Seat

Ostatecznie zawody zakończyły się remisem, a sędziowie docenili moc i zwinność obydwu uczestników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.