Honda Mean Mower V2 - najszybsza kosiarka na świecie

Kosiarki do trawy raczej nie powstają po to, żeby bić rekordy prędkości, tylko skutecznie przycinać trawę. Jednak Honda postanowiła to zmienić i zaprojektowała prawdziwego potwora wśród kosiarek. Poznajcie Hondę Mean Mower V2.

Jakiś czas temu japoński producent ustanowił rekord prędkości wśród kosiarek do trawy - maszyna rozpędziła się do 188 km/h. Jednak zupełnie niedawno rekord pobito, dlatego przyszedł czas na jeszcze mocniejszą konstrukcję.

Do współpracy nad projektem Honda Mean Mower V2 zaproszono ekipę z serii wyścigowej BTCC. Inżynierowie zainstalowali litrowy silnik prosto z Hondy CBR1000RR Fireblade SP.

Maksymalna moc 190 KM rozkręca się przy 13 tys. obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 116 Nm i jest dostępny przy 11 tys. obr./min Zważywszy, że cała konstrukcja waży zaledwie 69,1 kg - przelicznik mocy do masy jest w tym przypadku imponujący.

W zestawie znajdziemy 6-biegową przekładnię, sprzęgło, komputer sterujący silnikiem oraz ekran LCD prosto z motocykla. Kierowca siedzi za kółkiem otoczony fotelem Sparco, a całość stoi na 10-calowych oponach od quada. Inżynierowie zainstalowali też wydajny układ hamulcowy z wentylowanymi tarczami hamulcowymi. Cały pojazd osadzono na stalowej ramie T45.

Przeczytaj także: Honda NSX Type R

Taki zestaw pozwoli rozpędzić się do prędkości powyżej 240 km/h. Oczywiście kosiarka nadal spełnia swoje podstawowe zadanie - zainstalowano w niej ostrza z włókna węglowego i dwa elektryczne silniki, które je napędzają.

Źródło: carscoops.com

Więcej o: