To już 60. urodziny Fiata 500. Powstała specjalna wersja

Popularny, włoski maluch doczekał się już wielu specjalnych wersji, a oto jedna z najbardziej wyjątkowych. Fiat 500 Spiaggina powstał, żeby uczcić 60. urodziny legendy.

Pierwotna wersja modelu zadebiutowała w 1958 roku, kiedy włoska firma Carozzeria Ghia zbudowała ciekawą interpretację Fiata 500. Samochód powstawał do 1965 roku i określano go nazwami: „Jolly”, „Buggy” oraz „Spiaggina”. W spartańskim wnętrzu pomieścił cztery osoby, ale karoserię pozbawiono dachu i drzwi.

Plażowa wersja Fiata 500 była sprzedawana w Europie, USA i RPA. Auto cieszyło się dużą popularnością. Jednak dopiero 60 lat później zaprezentowano specjalną edycję, która doczekała się 1958 egzemplarzy – w nawiązaniu do roku, w którym wyprodukowano oryginał.

Włoski producent zadbał o wszystkie charakterystyczne dodatki, takie jak lakier Volare Blue z białymi wstawkami, ozdobne paski na nadwoziu czy 16-calowe felgi. Auto będzie oferowane z otwieranym dachem w kolorze kości słoniowej.

W bogato wyposażonej kabinie znajdziemy fotele obszyte tapicerką o prążkowanej strukturze, klimatyzację, system multimedialny Uconnect, cyfrową deskę rozdzielczą oraz oznaczenia specjalnej wersji. Pod maską zamontowano silnik 1.2 o mocy 69 KM.

Przy okazji premiery tego modelu firma tuningowa Garage Italia przygotowała własną interpretację samochodu. Samochód pozbawiono całkowicie dachu, a tylną kanapę zastąpił bagażnik wykończony drewnem. Firma zbuduje kilka egzemplarzy dla klientów, ale nie znamy jeszcze ceny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.