Polacy przerobili Mercedesa Klasy X. Jest jak Maybach

Mercedes Klasy X oferuje największy luksus spośród samochodów w tym segmencie, ale specjaliści z Carlex Design postanowili dołożyć jeszcze bogatsze wyposażenie. W kabinie jest teraz jak w Maybachu.

Na początek pojawiło się kilka zmian w wyglądzie nadwozia. Specjalny bodykit wykonany z włókna węglowego poprawia podkreślił charakter samochodu. Mercedes wygląda teraz dużo bardziej agresywnie. Do tego dołożono lakier Porcelain White oraz akcenty w kolorze Chocolate Brown. Na bokach pojawiły się naklejki z napisem „Yachting Edition”, oznaczające specjalną wersję.

Mercedes Klasy X Carlex DesignMercedes Klasy X Carlex Design fot. Carlex Design

W przednim pasie zamontowano osłonę chodnicy pochodzącą od Mercedesa-Maybacha S650 Cabriolet. Felgi również pochodzą z tego luksusowego modelu. To jednak nie koniec. W kabinie pojawiły się fotele Recaro Sportster i obszyto je wysokogatunkową skórą Nappa Porzellan spotykaną w najdroższych modelach z trójramiennym znaczkiem. Oprócz tego materiał pojawił się na kokpicie i boczkach drzwi.

Mercedes Klasy X Carlex DesignMercedes Klasy X Carlex Design fot. Carlex Design

Firma Carlex zdradziła, ile kosztował Mercedes Klasy X wraz z przeróbkami. Otóż cena za ten wyjątkowy samochód to 105 tys. euro. Specjaliści od tuningu nie zdradzają, ile egzemplarzy zostanie wyprodukowanych, ale trzeba się liczyć, że będzie to limitowany nakład.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.