Kierowcy, szykujcie się na kolejne podwyżki

Eksperci rynku paliwowego ostrzegają, że wraz z początkiem lipca odwróci się trend - kierowcy zapłacą za paliwo jeszcze więcej.

Najnowsze notowania BM Reflex informują, że cena benzyny 95 wynosiła w ostatnim czasie średnio 5,02 zł/l, czyli o 1 gr mniej niż przed tygodniem. Minimalna obniżka dotknęła też olej napędowy, za litr trzeba było zapłacić średnio 4,97 zł za litr.

Benzyna 98 nie zmieniła swojej ceny, kosztuje 5,31 zł/l, natomiast LPG podrożało o 2 gr i kosztuje teraz 2,12 zł/l. W porównaniu z poprzednim rokiem płacimy więcej. Analitycy oszacowali, że benzyna 95 jest droższa o 67 gr/l, benzyna 98 o 65 gr/l, diesel o 84 gr/l, natomiast autogaz kosztuje o 27 gr/l więcej.

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

W tym tygodniu zanotowano najniższe ceny w województwach lubuskim, opolskim i dolnośląskim. Litr paliwa 95 kosztował tam średnio 4,99-5,00 zł. Olej napędowy okazał się najtańszy w województwie dolnośląskim, kosztował średnio po 4,94 zł/l. Najdroższe paliwa są nadal w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie litr benzyny 95 kosztuje średnio 5,05 zł, a diesla – 5,02 zł.

Eksperci jednoznacznie oceniają, że w najbliższym czasie kierowcy powinni zapomnieć o obniżkach i prędzej przygotować się na wzrosty cen paliw.

Czy odczuwasz skutki podwyżek cen paliw?
Więcej o:
Komentarze (8)
Podwyżki cen paliwa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Czarek

  Oceniono 14 razy 8

  No i dalej nie wiem dlaczego będzie droższa.Jak zawsze te katyńskie nagłówki. Taki artykuł może napisać nawet największy głąb.

 • polsilver100

  Oceniono 4 razy 4

  Mieszkam w Suwałkach,chyba zajrzę za paliwem na Dolny śląsk

 • Gość: mcp

  Oceniono 3 razy 3

  No i co z tego, że będę wiedział gdzie jest najtańsze paliwo. Będąc nad morzem mogę tylko zapłakać nad ceną paliwa, bo nie pojadę tankować do Leszna.

 • fruqo3

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki za ten artykuł.
  Jutro skoczę z Warszawy na Dolny Śląsk żeby się zatankować.

 • Gość: Cato Starszy

  0

  Gazeta jak zawsze kłamie - dziś rano w Rybniku tankowałem diesla za 4.79... Zapraszam zatem na Górny Śląsk ;)

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 0

  O dzięki ci Kaczorze Wszechmogący w trójcy (z Kotem i Maciorą) jedyny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX