Kierowcy, szykujcie się na kolejne podwyżki

Eksperci rynku paliwowego ostrzegają, że wraz z początkiem lipca odwróci się trend - kierowcy zapłacą za paliwo jeszcze więcej.

Najnowsze notowania BM Reflex informują, że cena benzyny 95 wynosiła w ostatnim czasie średnio 5,02 zł/l, czyli o 1 gr mniej niż przed tygodniem. Minimalna obniżka dotknęła też olej napędowy, za litr trzeba było zapłacić średnio 4,97 zł za litr.

Benzyna 98 nie zmieniła swojej ceny, kosztuje 5,31 zł/l, natomiast LPG podrożało o 2 gr i kosztuje teraz 2,12 zł/l. W porównaniu z poprzednim rokiem płacimy więcej. Analitycy oszacowali, że benzyna 95 jest droższa o 67 gr/l, benzyna 98 o 65 gr/l, diesel o 84 gr/l, natomiast autogaz kosztuje o 27 gr/l więcej.

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

W tym tygodniu zanotowano najniższe ceny w województwach lubuskim, opolskim i dolnośląskim. Litr paliwa 95 kosztował tam średnio 4,99-5,00 zł. Olej napędowy okazał się najtańszy w województwie dolnośląskim, kosztował średnio po 4,94 zł/l. Najdroższe paliwa są nadal w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie litr benzyny 95 kosztuje średnio 5,05 zł, a diesla – 5,02 zł.

Eksperci jednoznacznie oceniają, że w najbliższym czasie kierowcy powinni zapomnieć o obniżkach i prędzej przygotować się na wzrosty cen paliw.

Czy odczuwasz skutki podwyżek cen paliw?