Mercedes Klasy A z nowym napędem

Do salonów wszedł Mercedes Klasy A trzeciej generacji. Po raz pierwszy w historii ten model będzie dostępny z napędem hybrydowym typu plug-in.

Zagraniczne źródła dotarły do dokumentów, które potwierdzają te rewelacje. W ofercie niemieckiego producenta pojawi ą się wersje z hybrydowym układem napędowym - A220e 4MATIC oraz A250e 4Matic. Obydwie wersje skrywają pod maską silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra powstały przy współpracy koncernu Daimler i Renault, połączony z silnikiem elektrycznym.

Jednostka zasilana paliwem napędza przednią oś, a motor elektryczny odpowie za dostarczanie napędu na tylną oś. Jedyną różnicą pomiędzy A220e i A250e będzie moc silnika spalinowego - 136 KM kontra 163 KM. W obydwu przypadkach motor elektryczny generuje 90 KM maksymalnej mocy.

Nie znamy jeszcze daty premiery Mercedesa Klasy A w wersji PHEV, ale brytyjskie źródła sugerują początek października. Niewykluczone, że auto pojawi się na salonie w Paryżu. Hybrydowy układ napędowy pojawi się również w innych modelach, jak Klasa B czy GLB. Raczej nie powinniśmy się spodziewać w pełni elektrycznej Klasy A, ponieważ Mercedes pracuje nad elektryczną submarką EQ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.