Dacia Duster - Dacia ma poważny problem. Ogromne zainteresowanie SUV-em

Rumuński SUV cieszy się ogromną popularnością, co przysporzyło producentowi nie lada problemów. Producent nie nadąża z realizacją zamówień.

W tej chwili zainteresowanie Dacią Duster jest tak ogromne, że czas oczekiwania na nowy samochód wynosi ponad pół roku. Jedyną alternatywą dla klientów jest zakup samochodu ze "stocku", czyli auta stojącego u dealera. Czas oczekiwania na spersonalizowaną wersję cały czas się wydłuża.

Problemy z dostawami zaczęły się w momencie debiutu nowych silników. Producent zadecydował o zamianie jednostki 1.2 TCe na większe 1.3 TCe. Pod koniec maca Dacia wstrzymała zamówienia na wersje z mniejszą jednostką, ale w okresie wakacyjnym fabryka ma zaplanowaną przerwę technologiczną, żeby dostosować linie montażowe do produkcji nowych silników.  Auta zamówione na początku roku nie dotarły jeszcze do klientów, ale Dacia obiecuje, że dostarczy je do sierpnia.

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Większość klientów Dacii zdecydowała się na wersję wyposażenia Prestige m.in. z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Okazało się, że popyt na topową wersję Dustera przerósł możliwości fabryki produkującej felgi. Klienci muszą się zadowolić mniejszymi, 16-calowymi obręczami albo czekać dłużej na dostawę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.