Dodge Challenger Redeye - Dodge pokazuje prawdziwą bestię

Kilkadziesiąt godzin temu Dodge ujawnił nowe wcielenie modelu Challenger oraz jego mocniejszej wersji oznaczonej logo SRT. To jednak nie było ostatnie słowo, ponieważ do rodziny dołącza jeszcze Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye

Najmocniejsza odmiana zajmuje miejsce Demona. Pod maską pracuje potężny motor V8 o pojemności 6,2 litra, generujący 797 KM maksymalnej mocy i 958 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość połączono z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Producent pochwalił się, że najmocniejsza odmiana silnika przeszła 25 poważnych modyfikacji. W tej odmianie zainstalowano sprężarkę mechaniczną o pojemności 2,7 litra, wzmocnione tłoki i korbowody oraz wydajniejszy układ wtryskowy. 

 

Samochód rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę (0-96 km/h) w 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna to 327 km/h. Dodge przejedzie ćwierć mili w 10,8 sekundy, osiągając przy tym prędkość 211 km/h – to o 1,15 sekundy lepszy wynik niż wersja Demon.

Wciskając gaz do dechy, silnik zużywa 5,4 litra paliwa na minutę. Żeby opróżnić zbiornik wystarczy 11 minut. Producent podaje, że spalanie w trasie utrzymuje się na poziomie 12,8 l/100 km.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.