Alfa Romeo 4C - sportowa Alfa Romeo kończy karierę

Alfa Romeo 4C to sportowe coupe, które miało konkurować z Porsche 718 Boxster/Cayman. Niestety nieduże zainteresowanie tym modelem sprawiło, że włoska marka zadecydowała o zakończeniu produkcji.

W rozmowie z jednym z zagranicznych serwisów internetowych, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za gamę modelową włoskiej marki potwierdził wcześniejsze przypuszczenia. Wraz z końcem tego roku z oferty włoskiej marki zniknie model 4C Coupe. Niewykluczone, że produkcja Alfy Romeo 4C Spider będzie jeszcze kontynuowana przez jakiś czas.

Wersja ze składanym dachem przeznaczona na rocznik modelowy 2019 będzie o tysiąc dolarów droższa niż dotychczasowa wersja, ale przy okazji wyposażenie będzie bogatsze. Auto ma na pokładzie kamerę cofania. Z listy wyposażenia opcjonalnego zniknie pakiet Track – elementy wchodzące w jego skład będą oferowane osobno.

Według danych dostarczonych przez Carsalesbase w zeszłym roku na terenie USA sprzedano 406 egzemplarzy, a przez pierwszą połowę tego roku tylko 95 sztuk. Trochę lepiej wyglądają wyniki w Europie – włoska marka sprzedała 871 egzemplarzy w 2017 roku.

Czy Twoim zdaniem na rynku jest miejsce dla Alfy Romeo 4C?
Więcej o:
Komentarze (19)
Alfa Romeo 4C - sportowa Alfa Romeo kończy karierę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Zenon

  Oceniono 8 razy 8

  "Alfa Romeo 4C to sportowe coupe, które miało konkurować z Porsche 718 Boxster/Cayman".
  AR 4C od początku był za "spartański" i mało poręczny, szczególnie w mieście (problemy z widocznością, łatwością manewrowania i parkowania oraz pokonywaniem krawężników i progów zwalniających) aby mógł rzeczywiście na poważnie konkurować z Porsche. W AR to także zobaczyli stąd decyzja o wycofaniu modelu i zastąpieniu go w przyszłości samochodem bardziej komfortowym i uniwersalnym, czymś właśnie na wzór Porsche Boxster/Cayman.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 7 razy 7

  Może będzie tak jak z Renault Avantime - po ogłoszeniu końca modelu w kilkanaście dni wykupiono całą produkcję.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 2 razy 0

  Może trzeba było zrobić limitowaną serię jak z 8C ?

 • rozaliaroyale

  Oceniono 1 raz -1

  czyli już nie długo ,za niewielkie pieniążki ,można będzie sobie C4kę sprowadzić do kraju ...

 • Gość: Starty sir

  Oceniono 11 razy -5

  „Ma na pokładzie kamerę cofania”?
  To rzeczywiscie sensacja, w czasach gdy prawie kazdy samochod, nawet najtansze marki, ma taką opcję.

 • justas32

  Oceniono 29 razy -21

  Alfa Romeo ma wyjątkowy talent do budowania pięknych samochodów, których rynek nie chce ze względu na awaryjność, wysoką cenę i kiepską renomę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX