Alfa Romeo 4C - sportowa Alfa Romeo kończy karierę

Alfa Romeo 4C to sportowe coupe, które miało konkurować z Porsche 718 Boxster/Cayman. Niestety nieduże zainteresowanie tym modelem sprawiło, że włoska marka zadecydowała o zakończeniu produkcji.

W rozmowie z jednym z zagranicznych serwisów internetowych, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za gamę modelową włoskiej marki potwierdził wcześniejsze przypuszczenia. Wraz z końcem tego roku z oferty włoskiej marki zniknie model 4C Coupe. Niewykluczone, że produkcja Alfy Romeo 4C Spider będzie jeszcze kontynuowana przez jakiś czas.

Wersja ze składanym dachem przeznaczona na rocznik modelowy 2019 będzie o tysiąc dolarów droższa niż dotychczasowa wersja, ale przy okazji wyposażenie będzie bogatsze. Auto ma na pokładzie kamerę cofania. Z listy wyposażenia opcjonalnego zniknie pakiet Track – elementy wchodzące w jego skład będą oferowane osobno.

Według danych dostarczonych przez Carsalesbase w zeszłym roku na terenie USA sprzedano 406 egzemplarzy, a przez pierwszą połowę tego roku tylko 95 sztuk. Trochę lepiej wyglądają wyniki w Europie – włoska marka sprzedała 871 egzemplarzy w 2017 roku.

Czy Twoim zdaniem na rynku jest miejsce dla Alfy Romeo 4C?
Więcej o: