"Trzeba ułatwiać życie" - koniec z wymianą tablic rejestracyjnych

Filip Trusz
"Trzeba ułatwiać życie tam, gdzie to możliwe" - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji i zapowiedział zmiany w prawie. Już niedługo zniknie obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych.

Aktualnie w Polsce istnieje obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych. Jeżeli mieszkamy np. w Warszawie, a kupimy samochód zarejestrowany w Krakowie, to musimy wymienić tablice rejestracyjne na takie, które odpowiadają naszemu miejscu zamieszkania. Koszt takiej operacji to 180,50 zł. Zwolnieni z tego obowiązku jesteśmy tylko wtedy, kiedy kupimy auto zarejestrowane w tym samym powiecie.

To już niedługo ma się zmienić, bo, jak donosi tvn24.pl, ministerstwo infrastruktury szykuje zmiany w prawie, które zniosą obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych. Na życzenie kupującego w innym województwie, w innym powiecie będzie można pozostawić tablice rejestracyjne dotychczasowe, na których jeździ samochód. - mówi minister Andrzej Adamczyk.

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

Ministerstwo tłumaczy szykowane zmiany chęcią oszczędzenia kierowcom czasu i pieniędzy. Trzeba po prostu życie ułatwiać tam, gdzie jest to możliwe - podsumował minister podczas konferencji prasowej.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie nowe prawo ma wejść w życie, bo ministerstwo nie ujawniło żadnych konkretów. Możemy się jednak spodziewać, że skoro minister wypowiada się o sprawie tak otwarcie, to jest to kwestia najbliższych miesięcy. Co myślicie o proponowanych przez rząd zmianach? Chcielibyście jeździć samochodem z tablicami z innego miasta? Dajcie nam znać w komentarzach i sondażu poniżej.

Źródło: tvn24.pl

Czy Twoim zdaniem koniec obowiązku wymiany tablic rejestracyjnych to dobry pomysł?
Więcej o:
Komentarze (167)
"Trzeba ułatwiać życie tam, gdzie to możliwe" - koniec z wymianą tablic rejestracyjnych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Robur

  Oceniono 121 razy 79

  Wogóle nie powinno być oznaczeń regionalnych na tablicach rejestracyjnych. To tylko naraża osoby podróżujące poza swój powiat na ataki ze strony frustratów.

 • vvoytaz

  Oceniono 61 razy 55

  Krok naprzód, ale moim zdaniem dużo większą uciążliwością jest konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego, w związku z ograniczonym miejscem na pieczątki z przeglądów.

 • Gość: Kaizersoze

  Oceniono 57 razy 31

  Tablice powinny być przypisane do osoby, po zakupie pojazdu zakładamy swoje

 • Gość: Daniel

  Oceniono 26 razy 24

  Jeszcze zlikwidować konieczność wymiany dowodu przy braku miejsca na pieczątki.

 • hansman

  Oceniono 37 razy 17

  To akurat jest pinat. Jak ministerstwo faktycznie chce pomóc kierowcom to wprowadźmy wreszcie ubezpieczenie na kierowcę, a nie samochód.

 • Tomasz Tukiendorf

  Oceniono 15 razy 15

  W UK od bardzo dawna nie trzeba wymieniac tablic.
  A dowod rejestracyjny to kwestia kilku dni i nawet z domu nie trzeba wychodzic. Wszystko przez komputer.

 • Ania Indyk

  Oceniono 22 razy 12

  Proszę, proszę czy to kiełbasa wyborcza? Znowu obiecują gruszki na wierzbie.

 • excorporate

  Oceniono 11 razy 11

  To jeszcze następny absurd do zlikwidowania - konieczność wymiany PJ przy zmianie adresu zamieszkania. Raz że po co w ogóle komu ten adres, dwa że na PJ jest numer PESEL który jednoznacznie identyfikuje posiadacza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX