Aston Martin DBS Superleggera - lżejszy i piekielnie szybki Aston Martin

Lada moment pojawi się na rynku Aston Martin DBS Superleggera. Superszybki model skrywa pod maską ponad 700 koni mechanicznych. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia i informacje na jego temat.

Aston Martin DBS Superleggera zastąpi w ofercie model Vanquish, ale w jego wyglądzie znajdziemy zapożyczeń z DB11 – podobnie jak wcześniejsza wersja modelu DBS bazowała na starym DB9. W oczy rzuca się większa osłona chłodnicy oraz ostrzejsze linie nadwozia. To zasługa ekipy z Carrozzeria Touring. Inżynierowie odchudzili konstrukcję o 72 kg – w głównej mierze udało się to dzięki zastosowaniu włókna węglowego. Masa całkowita samochodu wynosi teraz poniżej 1700 kg.

Auto jest zasilane jednostką V12 o pojemności 5,2 litra. Potężny agregat generuje 715 KM maksymalnej mocy i 900 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na tylne koła za sprawą 8-biegowej przekładni automatycznej. Przy okazji obniżono zawieszenie, dołożono karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Producent nie odniósł się jeszcze do przecieku. Wiadomo tylko, że więcej oficjalnych informacji pojawi się na dniach.

Więcej o: