Renault eksploruje nisze - crossover o nadwoziu coupe

Na razie to tylko koncept, ale już niebawem może trafić do produkcji. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia tajemniczego konceptu ze znaczkiem Renault.

Francuski producent opublikował pierwsze zdjęcie nowego crossovera. Samochód zadebiutuje już jesienią podczas salonu motoryzacyjnego w Moskwie, ale producent nie zdradza poważniejszych szczegółów.

Rynek rosyjski jest bardzo ważny dla marki Renault – na tyle, że wprowadzono tam dedykowanego crossovera o nazwie Kaptur. Samochód bazuje na europejskiej specyfikacji modelu Captur, ale jest trochę większy i ma napęd na cztery koła. W zależności od wersji wyposażenia oferuje automatyczną klimatyzację, tempomat, czujnik zmierzchu oraz system multimedialny Media Nav 2.2.

Nowy crossover o nadwoziu coupe to prototyp, ale docelowo ma trafić do produkcji. Na początku zadebiutuje w Rosji, ale później trafi na pozostałe rynki. Auto będzie produkowane w moskiewskiej fabryce należącej do Renault. Właśnie tam jest montowany wspomniany Kaptur.

Producent nie zdradza szczegółów na temat nowego auta. Na zdjęciach widać tylko wydatny przedni pas oraz osłonę chłodnicy. Niewykluczone, że auto będzie tańszą, rynkową alternatywą dla takich konkurentów, jak BMW X4.

Więcej o: