Które samochody najszybciej tracą na wartości? Amerykanie sprawdzili swój rynek

Nowe samochody mają jedną poważną wadę - dość szybko tracą na wartości. Amerykański portal iSeeCars przygotował zestawienia 10 najszybciej tracących na wartości pojazdów.

Zestawienie dotyczy rynku amerykańskiego i dostępnych tam samochodów, ale ranking może być wskazówką dla klientów decydujących się na zakup nowego pojazdu. Jak podaje amerykański portal, nowy samochód trafi 35 proc. swojej wartości już w pierwszych trzech latach eksploatacji.

Takie dane udało się uzyskać na podstawie danych dotyczących 4 mln samochodów. W pierwszej dziesiątce samochodów najszybciej tracących na wartości znalazły się sedany z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Na miejscach od 6. do 10. znalazły się takie modele znane na Starym Kontynencie, jak Volkswagen Jetta (48,1 proc.) i Audi A3 (47,9 proc.). Na piątym miejscu znalazł się Ford Taurus, który po trzech latach traci 49,7 proc. wartości. Na czwartym miejscu w rankingu wylądowało BMW Serii 4, w wynikiem wyższym o 0,1 proc. - 49,8 proc.

Na ostatnim miejscu podium ulokował się Mercedes Klasy E ze stratą w wysokości 49,9 proc. Drugie miejsce przypadło modelowi, który cieszy się dużą popularnością w Europie. Volkswagen Passat po trzech latach jest warty o 50,7 proc. mniej niż w dniu zakupu. Jednak najszybciej tracącym na wartości autem na rynku amerykańskim jest BMW Serii 5. Bawarska limuzyna jest po trzech latach warta 52,6 proc. swojej pierwotnej ceny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.