Fiat zrezygnuje z popularnego modelu? "Jesteśmy blisko podjęcia decyzji"

Już niebawem jeden z najpopularniejszych modeli Fiata może zniknąć z salonów, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Wszystkiemu winne są normy emisji spalin.

Z roku na rok zaczynają obowiązywać coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin, a tym samym los wielu modeli staje się coraz mniej pewny. Wszystko zależy od kosztów dostosowania silników do nowych wymogów. Często okazuje się, że operacja jest zbyt kosztowna. Ten sam problem może dotknąć Fiata, który jest bliski podjęcia decyzji o wycofaniu Tipo z rynku europejskiego.

Niewykluczone, że Fiat zniknie z salonów na terenie Unii Europejskiej, ale pozostanie na kilku wybranych rynkach poza UE oraz na Bliskim Wschodzie. To duży problem dla włoskiej marki, ponieważ Tipo cieszy się dużą popularnością m.in. na polskim rynku. W zeszłym roku odpowiadał za ponad połowę sprzedaży Fiata (8,4 tys. Tipo na 14 tys. egzemplarzy Fiatów ogółem). Na drugim miejscu znalazł się Fiat 500, który trafił do 1500 nabywców. W ostatnich miesiącach w Polsce Tipo było najczęściej kupowanym autem wśród klientów indywidualnych.

Kierownictwo włoskiej marki zdradziło jakiś czas temu, że firma skoncentruje się w Europie na małych modelach z rodziny 500 oraz na Pandzie. Już niebawem trafią na rynek wersje z napędem hybrydowym i elektrycznym. Na pewno w ofercie utrzyma się model 124 Spider.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.