Nieoznakowany radiowóz zatrzymał... inny nieoznakowany radiowóz. Efekt? Policjant pożegnał się z prawem jazdy

O tym, że policjantowi w nieoznakowanym radiowozie nie wolno więcej, przekonał się funkcjonariusz zatrzymany w okolicy Łukowa przez kolegę po fachu za jazdę z niedozwoloną prędkością. Tym razem nie skończyło się na pouczeniu.

Na Facebooku pojawiło się zdjęcie wpisu z kontroli drogowej, która miała miejsce na początku czerwca. Policjanci z Łukowa zatrzymali samochód, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 60 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że jest to nieoznakowany radiowóz prowadzony przez funkcjonariusza policji.

Kierowca BMW szarżował na drodze. Wyprzedzając na przejściu dla pieszych, natknął się na policyjny radiowóz

Jak wynika z notatki, kierowca jadący Fiatem Bravo został ukarany mandatem i zgodnie z przepisami zatrzymano mu prawo jazdy. Sytuacja na pierwszy rzut oka wygląda na nieprawdziwą, ale w komentarzach pod zdjęciem pojawiły się informacje, że zatrzymany policjant jest dobrze znany w lokalnej społeczności.

Dziennikarze wp.pl potwierdzili, że ukarany policjant pracuje w wydziale kryminalnym i podczas zatrzymania prowadził działania operacyjne jadąc bez włączonych sygnałów świetlnych. W tej sprawie trwa teraz postępowanie wyjaśniające.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.