Nowe Audi A1 - mamy pierwsze zdjęcia

Przez ostatnie tygodnie Audi próbowało podgrzać atmosferę wokół modelu A1, który zadebiutuje już niebawem w zupełnie nowej odsłonie. Po serii teaserów przyszedł czas na pierwsze oficjalne zdjęcia.

Nowe Audi A1 zachowało niewielkie rozmiary, ale stylizacja nadwozia jest teraz bardziej agresywna. W niektórych detalach (np. wygląd osłony chłodnicy, kształt reflektorów) znajdziemy nawiązanie do modelu Q2. Z kolei tylne lampy z grafiką w kształcie litery "L" bardziej przypominają modele z Monachium niż z Ingolstadt.

Na zdjęciach, które pojawiły się w internecie, możemy zobaczyć wnętrze wersji 35 TFSI i 40 TFSI - obie w pakiecie S Line. Tak wyposażone egzemplarze mają zmienione zderzaki, tylny dyfuzor, większe felgi oraz sportowe fotele i kierownicę.

W nowym modelu nie zabrakło cyfrowej deski rozdzielczej oraz nowego, haptycznego ekranu dotykowego dla systemu MMI, który zadebiutował wcześniej w modelach A6, A7, A8 i Q8. Spora ilość kolorystycznych akcentów zapowiada możliwość personalizacji wyglądu.

Szczegóły techniczne na temat Audi A1 to na razie tajemnica, ale wiadomo, że samochód powstał na lekkiej i wytrzymałej płycie podłogowej MQB A0. W porównaniu z dotychczasowym modelem zwiększy się długość, szerokość i rozstaw osi, co zaowocuje większą ilością miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu i większym bagażnikiem.

Pod maskę trafią silniki znane z Volkswagena Polo. Znajdziemy tam motor 1.0 TFSI o mocy 116 KM oraz 1.5 TFSI oferujący 150 KM. Oprócz tego nie zabraknie ostrzejszej wersji S1 z napędem quattro i silnikiem 2.0 TFSI o mocy przekraczającej 250 KM.
Oficjalna premiera nowego Audi A1 odbędzie się na salonie motoryzacyjnym w Paryżu, a do salonów trafi jeszcze przed końcem tego roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA