Nowe Audi A1 - koncern VAG szykuje miejskie auto premium

Filip Trusz
Niemcy konsekwentnie odświeżają swoją ofertę w segmencie B. Po nowych generacjach Polo i Ibizy i liftingu Fabii, teraz czas na prezentację nowego Audi A1. Premiera już na dniach w Barcelonie.

Wszystko wskazuje na to, że w Barcelonie zobaczymy zupełnie nowe Audi A1. Nowa generacja, a nie lifting, oznacza, że A1 zostanie zbudowane na bazie nowoczesnej platformy MQB A0, która będzie współdzielić z nowymi Polo oraz Ibizą. Dla kierowców szukających miejskiego auta klasy premium w segmencie B, to świetna informacja. I Polo, i Ibiza zbierają bardzo dobre oceny.

Machina promocyjna już ruszyła, ale producent z Ingolstadt nie ujawnia jeszcze zbyt wiele. Audi skupiło się na krótkich, kilkusekundowych GIF-ach, w których możemy poznać najważniejsze cechy nowego modelu. Na razie pojawiły się dwa.

Z pierwszego dowiedzieliśmy się, że na pokładzie Audi A1 zadebiutuje zupełnie nowy ekran dotykowy z najnowszą wersją systemu MMI Touch. Towarzyszyć mu będzie wirtualny kokpit, który znamy z większych modeli producenta. Stylistycznym smaczkiem są żółte listwy wokół nawiewów - podobne rozwiązanie na urozmaicenie wnętrza wykorzystano już w Polo i Ibizie.

Z kolei na drugim teaserze Audi skupiło się na możliwościach personalizacji i wyglądzie nowej generacji A1. Zobaczyć możemy nadkole, jaskrawy żółty lakier, duże felgi i LED-owe reflektory. Wydaje nam się, że na GIF-ie oglądamy Audi A1 w usportowionym stylistycznie wydaniu S.

Oficjalna premiera nowego Audi A1 w Barcelonie odbędzie się już na dniach. Do malucha z Ingolstadt na pewno więc wrócimy i przygotujemy dla Was obszerną prezentację. Szykuje się dopracowane, dobrze wykończone i naszpikowane nowoczesnymi technologiami małe auto premium, a nas czeka ciekawy pojedynek w segmencie. O najbogatszych kierowców, szukających miejskiego samochodu, Audi A1 walczy w końcu z kultowym Mini.

Które małe miejskie z klasy premium jest Twoim zdaniem lepsze?
Więcej o:
Copyright © Agora SA