Ford Mustang Bullitt przyjechał do Europy

Filip Trusz
W Genewie Ford zapowiedział, że Ford Mustang Bullitt przyjedzie do Europy. I słowa otrzymał, wyjątkowy Mustang właśnie zadebiutował na Wyspach Brytyjskich. Niedługo przyjedzie także na kontynent.

Jako pierwsi w Europie nowego Forda Mustanga Bullitta będą mogli kupić mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Tamtejszy oddział już rozpoczął przyjmowanie zamówień, a auto zostało wycenione na 47 145 funtów, co w złotówkach daje 230 tysięcy. Pierwsze Mustangi powinny wyjechać na europejskie drogi w 2019 r., nie wiemy jeszcze, ile dokładnie Bullittów trafi do sprzedaży.

Pod maską okolicznościowego Mustanga w amerykańskiej wersji znajdziemy pięciolitrowe V-ósemkę o mocy 475 KM i 570 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wersja europejska została lekko osłabiona i zaoferuje kierowcy 452 KM mocy.

Ford Mustang BullittFord Mustang Bullitt fot. Ford

Nowy Ford Mustang - w hołdzie dla legendy

Przed nowym Fordem Mustangiem Bullitt stanęło bardzo trudne zadanie - nawiązać do prawdziwej legendy. Film "Bullitt", gdzie główne role grał Steve McQueen i Ford Mustang, to dzieło kultowe dla każdego miłośnika motoryzacji. Prawie 10-minutowa scena pościgu ulicami San Francisco (Mustang kontra Charger) do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych tego typu w historii kina.

Oprócz lekkich stylistycznych akcentów na nadwoziu na drodze nowy Ford Mustang Bullitt będzie się wyróżniał także charakterystycznym kolorem Dark Highland Green, który nawiązuje oczywiście do filmu. Bullitt będzie jeszcze dostępny w czarnym wydaniu, ale jesteśmy pewni, że większość klientów wybierze kultową zieleń.

Ford Mustang BullittFord Mustang Bullitt fot. Ford

We wnętrzu także znajdziemy kilka ciekawych akcentów - m.in. zielone przeszycia, napis "Bullitt" zamiast pędzącego konia na kierownicy, specjalną powitalną grafikę na wirtualnych zegarach oraz białą gałkę drążka zmiany biegów, która w bezpośredni sposób nawiązuje do filmu. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to Mustang Bullitt został zbudowany na bazie najdroższych wersji nowego Mustanga, więc nikt nie powinien narzekać na brak czegokolwiek.

Mustang Bullitt wyposażony jest też w nowy wydech, fotele Recaro, amortyzatory o zmiennej charakterystyce MagneRide, hamulce Brembo i kilka torowych rozwiązań z modelu Shelby GT350.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.