Peugeot 508 SW - piękne kombi gotowe na paryską premierę

Filip Trusz
Nowy Peugeot 508 był jedną z najjaśniejszych gwiazd Salonu Samochodowego w Genewie. Wersja SW, czyli 508 kombi, ma szanse skraść show Paryżu. Peugeot właśnie oficjalnie pokazał 508 SW - co już o nim wiemy?
„Po bezkompromisowym fastbacku nadszedł czas na kombi! Jest tak samo wyraziste i zapiera dech w piersiach! Za sprawą nowego Peugeot 508 SW marka potwierdza swoją przemianę i wzbogaca ofertę o model o spektakularnej sylwetce i osiągach. Nasza ambicja, aby uczynić Peugeot najlepszym producentem klasy Premium na rynku aut popularnych, staje się rzeczywistością i to w najpiękniejszy sposób” - mówi Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny Peugeota.

W porównaniu ze zwykłym Peugeotem 508, 508 SW urosło o 3 cm wzdłuż i mierzy 4780 mm długości. Bagażnik kombi pomieści 530 l, co oznacza poprawę względem 508 o 43 l. Jeżeli złożymy tylną kanapę, to przestrzeń bagażowa zwiększy się do 1780 l. Więcej danych technicznych poznamy z pewnością bliżej premiery, a tę zaplanowano na jesienny Salon Samochodowy w Paryżu. Na polskie drogi nowy Peugeot 508 SW wyjedzie w styczniu 2019 r.

Peugeot 508 SWPeugeot 508 SW fot. Peugeot

Nowy Peugeot 508 SW ma być dostępny z 6 jednostkami do wyboru. W ofercie pojawią się cztery diesle BlueHDi o pojemności 1.5 lub 2.0 l oraz dwa silniki benzynowe 1.6 THP. Najmocniejsza benzyna ma zaoferować 225 KM. W przyszłości (zapewne w drugiej połowie albo pod koniec 2019 r.) w cenniku pojawi się topowa wersja nowego 508 - mocna hybryda typu plug-in o mocy około 300 KM.

Podobnie jak w przypadku zwykłego 508, wrażenie robi stylizacja kabiny oraz bezramkowe drzwi. Użyto wieńca o zmniejszonej średnicy, a na desce rozdzielczej pojawiły się cyfrowe zegary. Na kokpicie znajdziemy połączenie eleganckiej skóry i drewna.

Peugeot 508 SWPeugeot 508 SW fot. Peugeot

O stylistyce nowego Peugeota 508 SW nie będziemy się rozpisywać. Naszym zdaniem wygląda świetnie. A Waszym? Dajcie nam znać w komentarzach i sondażu poniżej, w galerii znajdziecie wszystkie dotąd opublikowane zdjęcia francuskiego kombi. Warto jeszcze wspomnieć, że na materiałach promocyjnych widzimy wersję GT, a więc 508 SW ze sportowym pakietem stylistycznym.

Czy podoba Ci się stylistyka nowego Peugeota 508?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.