Audi Q8 - wielka premiera nowego SUV-a

Filip Trusz
Tuż przed dzisiejszą premierą w sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia nowego Audi Q8 w wysokiej rozdzielczości. Nowy SUV z Ingolstadt nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Co wiemy o Audi Q8?

Zdjęcia Audi Q8 pojawiły się na zagranicznych serwisach tuż przed oficjalną premierą.  Ta odbędzie się dzisiaj o godzinie 14:00 czasu polskiego w Chinach. Na razie zebraliśmy dla Was te informacje, które już są pewne, materiał uzupełnimy o dokładne dane techniczne już po oficjalnej prezentacji.

Audi Q8 to bardziej sportowe wcielenie flagowego SUV-a z Ingolstadt, modelu Q7. Tzw. SUV coupe na rynku zmierzy się przede wszystkim z BMW X6. Jak widzimy na pierwszych zdjęciach, styliści pozostali wierni pomysłom z dwóch konceptów poprzedzających produkcyjną wersję, Q8 Concept oraz Q8 Sport Concept.

Nie zabrakło również charakterystycznych elementów stylistycznych dla nowych modeli producenta - charakterystycznego grilla Singleframe w nowej odsłonie, czy LED-owej listwy łączącej tylne reflektory.

Audi Q8Audi Q8 fot. Audi

Wnętrze Audi Q8 do złudzenia przypomina nowe Audi A8 i A6. Projekt jest więc elegancki i minimalistyczny, a na pokładzie zadbano o najdrobniejsze szczegóły. Nie mogło oczywiście zabraknąć trzech potężnych ekranów - wirtualnych zegarów, dużego wyświetlacza wkomponowanego w konsoli centralnej i dotykowego panelu poniżej, z poziomu którego sterujemy wieloma funkcjami samochodu (np. klimatyzacją).

Z przecieków wynika, że bagażnik Audi Q8 pomieści 605 l, a po złożeniu tylnej kanapy 1755 l. Sama tylna kanapa wygląda na przestronną, a dość późno opadająca linia dachu powinna sprawić, że tylko najwyżsi pasażerowie będą narzekać na brak miejsca na głowę.

Audi Q8Audi Q8 fot. Audi

Audi Q8 ma być dostępne z wieloma różnymi jednostkami napędowymi, ale na premierę powinniśmy spodziewać się trzech wersji silnikowych. Benzyna będzie jedna - trzylitrowe V6 o mocy 340 KM. Zwolennicy diesli dostaną do wyboru trzylitrowy silnik TDI w dwóch wariantach mocy - 230 lub 290 KM. Na zdjęciach widzimy odmianę 50 TDI.

Do Europy Audi Q8 ma przyjechać na jesieni tego roku.

Źródło: Carscoops.com

Który z SUV-ów coupe podoba Ci się najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.