Dwie japońskie marki łączą siły - Toyota i Suzuki coraz bliżej

Kilka miesięcy temu roku Toyota i Suzuki podpisały deklarację o partnerstwie, a kilka dni temu rozpoczęły się rozmowy na temat wspólnych projektów w temacie rozwoju technologicznego, produkcji pojazdów i zwiększania udziałów w rynku.

Porozumienie pomiędzy dwoma japońskimi producentami będą dotyczyć trzech obszarów. Pierwszy to wsparcie technologiczne przez Toyotę i Denso, które pozwoli zbudować wysokowydajny napęd o kompaktowych rozmiarach. Drugi temat dotyczy rozwinięcia produkcji w zakładzie Toyota Kirloskar Motor Private Ltd., a także sprzedaży samochodów na rynku indyjskim za pośrednictwem sieci sprzedaży obu marek. Ostatni cel to zacieśnienie współpracy w temacie usług i logistyki.

Akio Toyoda podkreślił w rozmowie z mediami, że Suzuki było pierwszym, japońskim producentem, który wszedł na rynek indyjski i wspólnie z mieszkańcami rozwijał branżę motoryzacyjną w tym kraju. 

Z kolei Osamo Suzuki ucieszy się ze wsparcia w pracach nad kompaktowym, superwydajnym napędzie, co będzie miało ogromny wpływ na rozwój Suzuki na wielu kluczowych rynkach.

Komentarze (7)
Toyota i Suzuki razem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Aaa

    Oceniono 12 razy -2

    Toyota powinna kupić maksymalnie dużo japońskich brandów motoryzacyjnych i pozamiatać widły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX