Citroen planuje powrót modeli C4 i C5

Wszystko wskazuje na to, że Citroen planuje wprowadzić na rynek nową odsłonę modelu C4 w wersji hatchback. Oprócz tego na rynek wróci C5 w całkowicie nowej odsłonie.

Pomimo dużego zainteresowanie Citroenem C4 Cactus, francuski producent planuje wprowadzić na rynek nową generację modelu. Samochód będzie rywalizować z takimi tuzami jak VW Golf, Ford Focus, Renault Megane czy Opel Astra. Nowy model pojawi się na rynku jeszcze przed końcem aktualnego dekady. Te rewelacje potwierdziła w rozmowie z dziennikarzami sama Linda Jackson, prezes koncernu.

Poprzednie generacje modelu C4 współdzieliły rozwiązania z Peugeotem 307 i 308. Nie wiadomo jeszcze, jaki kierunek obierze nowa generacja, ale niewykluczone, że również będzie mieć dużo wspólnego ze swoim francuskim kuzynem.

Na temat Citroena C5 wiadomo niewiele. Na początek samochód trafi na rynek chiński, a dopiero później producent zadecyduje, czy wprowadzić ten model na Stary Kontynent, gdzie zainteresowanie samochodami z segmentu D jest w ostatnich latach coraz słabsze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.