Pierwsze w Polsce centrum motoryzacji klasycznej już działa

Samochody klasyczne od kilku lat wzbudzają coraz większe zainteresowanie, a na rynku pojawia się coraz więcej pasjonatów chcących posiadać samochód z duszą. Stąd wziął się pomysł na uruchomienie w podwarszawskich Łomiankach pierwszego w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej "Stacja Klasyki".

Rynek klasycznych samochodów w krajach Europy Zachodniej jest mocno rozwinięty, w Polsce dopiero raczkuje. Jednak coraz większe zainteresowanie takimi pojazdami sprawia, że na drogach przybywa takich aut, a miłośnicy young- i oldtimerów mają coraz większa oczekiwania.

Specjaliści donoszą, że zmienia się profil kolekcjonera. Na rynku można zauważyć nasycenie niektórymi modelami, które sprzedają się wolniej niż np. dwa lata temu. Z drugiej strony pojawia się zainteresowanie autami droższymi (powyżej 150 tys. zł), ale te tańsze (kosztujące poniżej 45 tys. zł) cieszą się równie dużą popularnością.

W odpowiedzi na stale rosnące potrzeby już w czerwcu zostanie uruchomione pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej - „Stacja Klasyki”. Na powierzchni kilku tysięcy mkw. oferować będzie skonsolidowane usługi zarówno wytrawnym kolekcjonerom jak i tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z „klasykami”. 

W centralnym miejscu Stacji będzie dostępny dla każdego salon sprzedaży, w którym stale znajdzie miejsce kilkadziesiąt pojazdów. Każdy zainteresowany będzie mógł wystawić w tym miejscu samochód, żeby w profesjonalny sposób zaoferować go potencjalnym nabywcom. Dodatkowo na terenie centrum znajdzie się jeszcze przestrzeń garażowa o powierzchni 2600 mkw., w której kolekcjonerzy będą mogli przechowywać swoje auta sezonowo lub przez cały rok.

Do dyspozycji każdego klienta, który odwiedzi Stację Klasyki będzie rzeczoznawca z korporacji międzynarodowej, który oceni auto i wyda certyfikat. Wszystkie pojazdy będą ubezpieczone, a dostęp do tych umieszczonych w garażu będą miały wyłącznie osoby upoważnione.

Klienci, poszukujący konkretnego auta w Polsce lub za granicą będą też mogli skorzystać

z usług doradczych. Przyszli właściciele będą mogli również sprawdzić na profesjonalnym torze interesujący ich samochód.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.