Audi pracuje nad topowym modelem Q8. Znamy pierwsze szczegóły

Premiera topowego SUV-a w ofercie Audi jest zaplanowana na początek czerwca. Na kilka dni przed premierą koncern z Ingolstadt podgrzewa atmosferę i prezentuje pierwsze szkice modelu Q8.

Kluczowym elementem w wyglądzie Audi Q8 jest monumentalny front składający się z chłodnicy w stylu single frame. Nowy model prezentuje się bardzo muskularnie, a wąskie, wydłużone i zwężające się światła sprawiają, że auto wygląda agresywnie. W stylistyce odnajdziemy także nawiązania do legendarnego Ur-Quattro z lat 80.

Wersja produkcyjna zadebiutuje już 5 czerwca podczas forum Audi w Szanghaju. Pierwsze zdjęcia zdradzają mocne podobieństwo do konceptu zaprezentowanego w styczniu 2017 roku. Producent nie pokazał jeszcze żadnego zdjęcia wnętrza, ale już za kilka dni wszystko będzie jasne.

 

Niewiele wiadomo na temat jednostki napędowej, ale warto wspomnieć, że Q8 było hybrydą z 3-litrowym silnikiem TFSI i jednostką elektryczną. Całość oferowała 449 KM i 700 Nm. Nowy model współdzieli płytę podłogową z Bentleyem Bentaygą, Audi Q7 i nowym Volkswagenem Touaregiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.