Apple w końcu znalazło partnera. Volkswagen przystał na współpracę

Gigant z Cupertino od jakiegoś czasu poszukiwał producenta samochodów do współpracy, ale finalnie nie udało się porozumieć z koncernami Daimler i BMW. Tymczasem nieoczekiwanie podpisano umowę z Volkswagenem.

Współpraca z Daimlerem i BMW nie doszła do skutku dlatego, że Apple chciało mieć kontrolę nad wszystkimi danymi i designem. Jak donosi New York Times, firma Apple porozumiała się z Volkswagenem i podpisała umowę na dostawę modeli T6 Transporter, które będą służyć jako autonomiczne pojazdy do transportowania pracowników Apple.

Ta współpraca to część projektu Titan, który wystartował w 2015 roku. Celem było stworzenie autonomicznego samochodu z napędem elektrycznym. Po tym jak wyszło na jaw wiele problemów, Apple skupiło się na technologiach autonomicznych.

W tej chwili Apple ma flotę 55 sztuk SUV-ów Lexusa, które naszpikowane autonomiczną technologią poruszają się po drogach Kalifornii. Owocem nowej umowy z Volkswagenem będzie zamiana modelu T6 Transporter w autonomiczny pojazd typu shuttle. Nad projektem będzie czuwać włoskie studio Italdesign.

Inżynierowie Apple zamienią większość materiałów na pokładzie samochodu. Na początek będzie to deska rozdzielcza i fotele, a później dojdzie do tego zestaw komputerów, czujników i akumulatorów. Samochody będą sprawdzane na trasie pomiędzy kampusami Apple w Dolinie Krzemowej. Podczas testów za kierownicą cały czas będzie zasiadał, który w razie potrzeby przejmie kontrolę nad samochodem.

Więcej o:
Komentarze (6)
Apple i Volkswagen - samochód autonomiczny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Silnik od VW, soft od Apple, dizajn od makaronów. Sukces gwarantowany...

 • Darius R

  Oceniono 1 raz 1

  Włosi zaprojektują VW Multipla, soft Apple spowolni auto o 50% w 5 lat a po tym czasie przestanie funkcjonować.

 • fakej

  0

  Fajnie, tylko że Italdesign to chyba tak samo włoski jest jak Lamborghini, czyli tak naprawdę nie wiadomo czy włoski czy niemiecki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX