Tesla Model 3 bije rekord zasięgu - nawet 976 km

Dwóch panów mieszkających niedaleko miasta Denver w stanie Kolorado znalazło całkiem płaski odcinek drogi niedaleko lotniska, gdzie postanowili pobić rekord przejechanych kilometrów na jednym ładowaniu przy użyciu Tesli Model 3.

Okazało się, że tym wyczynem właściciel samochody pobił swój niedawny rekordowy przejazd, a przy okazji prawie udało się poprawić niedawny rekord ustanowiony przez Włochów, ale w Tesli Model S 100D (1070 km na jednym ładowaniu). Nowy wyczyn bez problemu mógłby się zakwalifikować do Wielkiej Księgi Rekordów Guinessa.

Próba bicia rekordu rozpoczęła się w piątek 25 maja. Podczas jazdy kilka razy zatrzymywali się, żeby skorzystać z toalety, ale jedzenie i picie było dostarczane do samochodu za pomocą siatki rybackiej. W końcu cała próba trwała ponad 32 godziny, a na liczniku dystansu pojawił się wynik 976 km.

Co ciekawe, licznik zużycia energii z akumulatora pokazywał 66 kWh zamiast 75 kWh. Po rozładowaniu akumulatora do pełna właściciel miał problem z naładowaniem Tesli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.