Mitsubishi Space Star - samochód globalny

Segment miejskich samochodów w Polsce cały czas rośnie, a do gry dołączył właśnie bardzo mocny gracz, który dorastał na rynkach całego świata. Czym Mitsubishi Space Star chce przyciągnąć do siebie polskich kierowców?

Nowe Mitsubishi Space Star - obieżyświat i wzór małego auta

Segment B to największy pod względem sprzedaży segment w Polsce. Co więcej, sprzedaż samochodów tej klasy stale nad Wisłą rośnie - w zeszłym sprzedaż wzrosła aż o 20 proc.

Nowe Mitsubishi Space Star to "mały samochód globalny", tak można na język polski przetłumaczyć nazwę projektu "Global Small", którego efektem jest miejski bestseller. Model Space Star trafił już do 500 000 klientów na całym świecie. Mitsubishi podkreśla, że auto zawdzięcza tak świetną sprzedaż niskiemu zużyciu paliwa, zwrotności i łatwości manewrowania oraz wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, w połączeniu z korzystną ceną, bogatym wyposażeniem oraz 5-letnią gwarancją i niezawodnością.

Takie cechy małego auta pożądane są na całym świecie, nie powinno nas więc dziwić, że projekt "Global Small" już można uznać za sukces japońskiej marki.

Nowe Mitsubishi Space Star - najważniejsze informacje

Nowe Mitsubishi Space Star jest niższe, dłuższe i szersze od poprzednika. Auto mierzy teraz 3 795 mm długości. Nowe proporcje zaowocowały znacznie dynamiczniejszą sylwetką, którą podkreślają jeszcze zabiegi projektantów. Space Star stał się ostrzejszy i nabrał sportowego charakteru. Na drodze wyróżnia się nowymi światłami, ładnymi wzorami felg, LED-owymi światłami i muskularnymi przetłoczeniami.

Małe wymiary przekładają się na niesamowitą zwinność nowego Space Stara. Uzyskano ją dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu 4,6 metra - co jest jednym z najlepszych wyników w klasie. Nowy Space Star ułatwia manewrowanie na skrzyżowaniach, na krętych drogach i parkingach, co doceni każdy kierowca, który jeździ po mieście. Kolejnym plusem nowej konstrukcji jest bardzo dobra widoczność na wszystkie strony.

Inżynierowie z Japonii dopracowali również właściwości jezdne. Auto ma udoskonalone podwozie, nowe hamulce, poprawione elektryczne wspomaganie kierownicy i sztywniejsze zawieszenie. Cały pakiet poprawek przełożył się na precyzyjne i bezpośrednie prowadzenie.

Jakie silniki znajdziemy pod maską Mitsubishi Space Star?

Ponad 90 proc. klientów w segmencie B wybiera auta z silnikami benzynowymi. Dlatego w ofercie Mitsubishi znajdziemy dwie oszczędne i dynamiczne jednostki. Obydwie mają trzy cylindry. Mniejsza o pojemności 1.0 l oferuje kierowcy 71 KM (88 Nm), a mocniejszy motor o pojemności 1.2 l - 80 KM (106 Nm). Silniki wyposażone są w system zmiennych faz rozrządu firmy Mitsubishi Motors - MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control system), a także w system Auto Stop & Go, czy układ inteligentnego ładowania akumulatora.

Do wyboru dwie skrzynie biegów - manualna o pięciu przełożeniach oraz nowoczesna przekładnia CVT.

Mitsubishi Space Star robi wrażenie osiągami i niskim spalaniem. To zasługa nie tylko wydajnych silników, ale także dopracowanej aerodynamiki i bardzo lekkiej konstrukcji. Space Star waży zaledwie 845 kg. Takie połączenie znakomicie sprawdza się w miejskim aucie i jest ogromnym atutem japońskiego mieszczucha.

Nowe Mitsubishi Space Star - nowe wnętrze

W udoskonalonym wnętrzu znajdziemy nową miękką w dotyku, tapicerkę z kontrastowymi przeszyciami. Dostępna jest do wyboru w czerni lub kompozycji czerni i kości słoniowej.

Od razu zauważamy także nową kierownicę, podobną do stosowanej w nowym Outlanderze, z wstawkami w czerni fortepianowej i chromowanymi akcentami, a także z nowym, wygodniejszym kształtem koła kierownicy, które zostało obszyte skórą.

Przeprojektowano także deskę rozdzielczą. Pojawiły się nowe kolory i funkcje, nowy jest również panel sterowania klimatyzacją z trzema pokrętłami i jedną dźwignią z chromowanymi akcentami w klimatyzacji manualnej. Pojawiły się też nowe rozwiązania funkcjonalne: ukryty schowek pod podłogą bagażnika zwiększający bezpieczeństwo przewozu umieszczonych w nim przedmiotów. Dostępne jest także cyfrowe radio DAB.

 

Serwis i niezawodność Mitsubishi

Na sam koniec zostawiliśmy niezawodność Mitsubishi Space Star. Japońska marka podczas produkcji wykorzystuje się system kontroli jakości procesu produkcyjnego MMPW. Kontrola polega tu na ocenie wykonania danego podzespołu na linii produkcyjnej zanim zostanie on przesłany na kolejne stanowisko montażowe. W przypadku modelu Space Star oprócz standardowych kontroli na linii montażowej wszystkie egzemplarze muszą przejść inspekcję przedspedycyjną pod okiem doświadczonych japońskich inspektorów.

Mitsubishi nie zapomniało także o zmniejszeniu kosztów ewentualnego serwisu. Uproszczono więc zadania konieczne do przeprowadzenia w serwisie, tworząc liczne obszary o łatwym dostępie i ograniczonej liczbie wymaganych części zamiennych, poczynając od reflektorów, a kończąc na pompie paliwa. To samo dotyczy przedniej struktury zderzeniowej, którą można łatwo wymienić po drobnej kolizji. To wszystko przekłada się na jeszcze niższe koszty eksploatacji.

Nowe Mitsubishi Space Star - podsumowanie

Nowe Mitsubishi Space Star to bardzo ciekawa propozycja w najpopularniejszym segmencie w Polsce. Miejskie auto z Japonii ma wiele atutów, które mogą przyciągnąć kierowców do salonu. Po stronie zalet z pewnością trzeba wpisać zwrotność, praktyczność, oszczędne silniki i poprawione właściwości jezdne. Wrażenie robi także bardzo rozsądnie skrojony cennik.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.