Citroen C5 Aircross - czas na dużego SUV-a

Filip Trusz
Citroen C5 Aircross debiutował już jakiś czas temu na rynku chińskim, teraz jest gotowy do podboju pozostałych rynków. Do Europy ma przyjechać pod koniec 2018 r. Co już o nim wiemy?

Citroen określa swojego nowego SUV-a mianem "dużego" i "flagowego" - C5 Aircross mierzy 4,5 m długości i 2,73 mm rozstawu osi. Nowy model został zbudowany na bazie platformy EMP2 i jest bardzo blisko spokrewniony z Peugeotem 3008 oraz Oplem Grandlandem X.

Francuzi chwalą się praktycznym wnętrzem. Trzy fotele z tyłu są przesuwane, składane i odchylane. C5 Aircross ma też wyróżniać się największym bagażnikiem w klasie. Standardowo pomieści 580 l, a po odsunięciu tylnej kanapy nawet 720 l. Kiedy fotele złożymy, to przestrzeń bagażowa wzrośnie do  1630 l.

Citroen C5 AircrossCitroen C5 Aircross fot. Citroen

Nie wiemy, jeszcze jakie dokładnie jednostki napędowe trafią pod maskę nowego SUV-a. Możemy się oczywiście spodziewać, że gama silnikowa będzie praktycznie identyczna, jak w Peugeocie 3008. Oznaczałoby to, że cennik otworzy 1.2 PureTech 130 KM i 1.5 BlueHDi 130 po stronie diesli. Mocniejsze jednostki miałyby pojemność 1.6 l (benzynowe THP) i 2.0 l (wysokoprężne BlueHDi).

Pod koniec przyszłego roku do oferty dołączy mocna hybryda typu plug-in. C5 Aircross będzie pierwszym modelem Citroena z takim napędem.

Citroen C5 Aircross będzie wyposażony w zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi i fotele Advanced Comfort.

Citroen C5 AircrossCitroen C5 Aircross fot. Citroen

Wyposażony jest w 20 systemów wspomagania prowadzenia, w tym Highway Driver Assist, system umożliwiający jazdę autonomiczną poziomu 2. czy też Grip Control z funkcją Hill Descent Assist, do jazdy po bezdrożach. Samochód wyposażono także w sześć technologii łączności, w tym bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Ekran przed oczami kierowcy będzie miał 12,3 cali, a dotykowy w konsoli centralnej 8 cali.

Model oferuje również pięć wariantów wykończenia wnętrza, łączących jasne, ciepłe materiały i kolory w modnym i atrakcyjnym stylu „casual chic”.

Citroen C5 AircrossCitroen C5 Aircross fot. Citroen

C5 Aircross przypadnie do gustu miłośnikom personalizacji. Dostępnych ma być 30 kombinacji dzięki siedmiu kolorom lakieru, ofercie dwukolorowego nadwozia z czarnym dachem i trzem pakietom kolorystycznym z kolorowymi wstawkami w przednim zderzaku, w panelach Airbump® w dolnej części przednich drzwi i pod relingami dachowymi.

Czy podoba Ci się Citroen C5 Aircross?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.