Tesla Model 3 - Elon Musk zdradza, kiedy pojawi się najtańsza wersja

Kilka dni temu do oferty Tesli Model 3 dołączył najmocniejszy wariant wyceniony na 86 tys. dolarów. Jednak większość klientów czeka na dostępność najtańszej wersji. Elon Musk w końcu zabrał głos w tej sprawie.

Najtańsza odmiana Tesli Model 3 została wyceniona na 35 tys. dolarów. Elon Musk zachwalał, że na rynku nie kupimy podobnie wyposażonego samochodu, z takimi osiągami, w takiej cenie. Sęk w tym, że do tej pory szef Tesli nie zrealizował danej obietnicy.

Przeczytaj także:  Elon Musk podjął decyzję. Tesla zwolni kilka tysięcy ludzi

Jeden z użytkowników Twittera wywołał Muska do tablicy pytaniem, kiedy możemy się spodziewać najtańszej wersji. Z wywodu szefa Tesli możemy wywnioskować, że najpierw produkcja musi osiągnąć 5 tys. egzemplarzy tygodniowo, a dopiero potem fabryka zacznie montować mniej opłacalne, najtańsze wersje.

Musk zakładał, że taki wolumen produkcji zostanie osiągnięty w grudniu 2017 roku, ale obecnie mówi się o czerwcu tego roku. Biorąc pod uwagę to przesunięcie, możemy się spodziewać, że najtańsze wersje Modelu 3 powinny się pojawić pomiędzy wrześniem a grudniem.

Więcej o:
Komentarze (4)
Tesla Model 3 w natańszej wersji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • japka_putina

  Oceniono 2 razy 2

  Dodatkowy problem w tym, że według szacunków Model 3 za 35 tys byłby sprzedawany poniżej kosztów, a z drugiej strony na trochę dłuższą metę nie da się sprzedawać nawet kilkudiesięciu tysięcy rocznie Modelu 3 po 50 - 70 tysięcy na rynku USA. Sytuacja trochę bez wyjścia, jeśli uwzględnić wyniki finansowe producenta. Zanim opanują jakość produkcji, o eksporcie też nie ma mowy.

 • Gość: tesla fan

  0

  semi truck to jest opcja tesli! 500km na jednym ladowaniu 36ton od czerwca rusza produkcja elektrycznej ciezarowki tesli w niemczech!

 • Gość: jajac82200

  Oceniono 2 razy 0

  Na szczęście na horyzoncie pojawia się już konkurencja:
  Hyundai Kona Electric
  Kia Niro eV
  W wersjach Long Range

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX