Tesla Model 3 - Elon Musk zdradza, kiedy pojawi się najtańsza wersja

Kilka dni temu do oferty Tesli Model 3 dołączył najmocniejszy wariant wyceniony na 86 tys. dolarów. Jednak większość klientów czeka na dostępność najtańszej wersji. Elon Musk w końcu zabrał głos w tej sprawie.

Najtańsza odmiana Tesli Model 3 została wyceniona na 35 tys. dolarów. Elon Musk zachwalał, że na rynku nie kupimy podobnie wyposażonego samochodu, z takimi osiągami, w takiej cenie. Sęk w tym, że do tej pory szef Tesli nie zrealizował danej obietnicy.

Przeczytaj także:  Elon Musk podjął decyzję. Tesla zwolni kilka tysięcy ludzi

Jeden z użytkowników Twittera wywołał Muska do tablicy pytaniem, kiedy możemy się spodziewać najtańszej wersji. Z wywodu szefa Tesli możemy wywnioskować, że najpierw produkcja musi osiągnąć 5 tys. egzemplarzy tygodniowo, a dopiero potem fabryka zacznie montować mniej opłacalne, najtańsze wersje.

Musk zakładał, że taki wolumen produkcji zostanie osiągnięty w grudniu 2017 roku, ale obecnie mówi się o czerwcu tego roku. Biorąc pod uwagę to przesunięcie, możemy się spodziewać, że najtańsze wersje Modelu 3 powinny się pojawić pomiędzy wrześniem a grudniem.

Więcej o: