Nowe Volvo S60 - piękny sedan bez ani jednego diesla pod maską

Filip Trusz
Premiera nowego Volvo S60 zbliża się wielkimi krokami, a my wiemy o szwedzkim sedanie coraz więcej. Wszystko wskazuje na to, że nowe Volvo S60 będzie pierwszy modelem w ofercie Volvo bez ani jednego diesla w ofercie.

Nowe Volvo S60 - kiedy premiera nowego sedana?

Pierwsze, premierowe odsłonięcie tego modelu zaplanowano na lato tego roku. Co ciekawe, prezentacja odbędzie się w Południowej Karolinie, w przeciwieństwie do modelu V60, który zadebiutował w Szwecji. Jednak auto pojawi się w sprzedaży dopiero na początku 2018 r.

Nowe Volvo S60 powstanie na nowoczesnej platformie SPA, którą będzie dzielić nie tylko z bliźniaczym V60, ale także większymi modelami z rodziny 90.

Volvo stawia krzyżyk na dieslach - ani jednego w ofercie nowego S60

Volvo już od dłuższego czasu zapowiadało, że w ofercie Szwedów zmierzch diesle zbliża się nieubłaganie. - Nie będziemy już pracować nad nowymi silnikami Diesla - zapowiedział w maju 2017 r. szef marki, Hakan Samuelsson. W wywiadzie, którego udzielił niemieckiej niemieckiemu dziennikowi "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zasugerował, że diesle Volvo będą produkowane do 2023 r.

Szwedzka marka zamierza skupić się na silnikach benzynowych, hybrydach, hybrydach typu plug-in oraz samochodach w pełni elektrycznych. Te ostatnie według planów już w 2025 r. mają stanowić 50 proc. sprzedaży.

Nowe Volvo V60 2018Nowe Volvo V60 2018 fot. Volvo

Volvo S60 ma być milowym krokiem w historii marki - pierwszy modelem bez ani jednego diesla. Ostatnie premiery, XC40 i V60, jeszcze silniki wysokoprężne miały. W Volvo S60 zwolennicy diesli będą musieli obejść się smakiem. Taką decyzję potwierdził sam Hakan Samuelsson. Na start w Volvo S60 dostępne będą więc silniki benzynowe i hybrydy typu plug-in. Trochę później w ofercie pojawi się tańsze S60 z tzw. miękką hybrydą.

Plotki o ewentualnej wersji elektrycznej nie zostały jeszcze potwierdzone przez nikogo z Volvo.

A jak nowe Volvo S60 będzie wyglądało? Mamy kilka przecieków

Volvo nie ujawniło jeszcze żadnych oficjalnych zdjęć ani teaserów nowego Volvo S60, ale na drogach przyłapano już jeżdżące prototypy. Jeden z nich na swoim oficjalnym Twitterze prezentował szef marki:

Niedawno w sieci pojawiło się także zdjęcie nowego Volvo S60 bez żadnego kamuflażu.

A tak nowe S60 będzie wyglądało zdaniem speców od renderów:

Czy Twoim zdaniem decyzja o wycofaniu z oferty silników wysokoprężnych jest słuszna?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.