Tesla Model Y - szybciej niż się spodziewaliśmy. Elon Musk zaskakuje

W marcu zeszłego roku Elon Musk zapowiadał małego, elektrycznego crossovera, którego debiut zaplanował "w ciągu kilku lat". Okazuje się, że mija rok, a ekscentryczny biznesmen trochę przyspieszył jego premierę.

Elon Musk zdradził najnowsze plany – Tesla Model Y zadebiutuje na początku 2020 roku. Co ciekawe, producent nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do produkcji wspomnianego modelu.

Ta zapadnie dopiero w jednym z nadchodzących kwartałów. Bez względu na to, kiedy Tesla zdecyduje się na produkcję, samochód będzie „produkcyjną rewolucją”. Co ciekawe, nowe auto nie będzie powstawać w fabryce we Fremont, gdzie podobno nie ma już wolnych zasobów produkcyjnych. W ten sposób Musk zaprzeczył doniesieniom agencji Reuters, która podawała, że produkcja Modelu Y ruszył w listopadzie 2019 roku w kalifornijskim zakładzie we Fremont.

Przy okazji szef marki poinformował, że w zeszłym miesiącu poziom produkcji Modelu 3 wyniósł 2270 egzemplarzy tygodniowo – to nadal dość mocno odbiega od obiecywanych 5 tys. egzemplarzy. Pod koniec ostatniego kwartału Tesla miała zakolejkowane 450 tys. rezerwacji na Model 3.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.