Kolejne modele Skody z cyfrową deską rozdzielczą

Wraz z premierą Skody Karoq zadebiutowała opcjonalna, cyfrowa deska rozdzielcza. Rozwiązanie jest już dobrze znane z innych modeli koncernu Volkswagena, a teraz trafi do kolejnych modeli z Czech: Kodiaka, Octavii i Superba.

Zamiast klasycznego, analogowego zestawu wskaźników pojawi się w jego miejsce szeroki wyświetlacz, który wyświetli spersonalizowane informacje. Kierowca może samodzielnie wybrać zawartość i układ przedstawianych informacji przez dotykowy, środkowy ekran. W zależności od upodobań dane na temat statusu samochodu, multimediów czy telefonu mogą być wyświetlane z lewej, z prawej strony panelu, a nawet w jego centralnej części.

Kierowca może wybierać jeden z trzech trybów pracy: klasycznego, cyfrowego, cyfrowego z profilem informacyjnym i ograniczonego. W widoku klasycznym prędkościomierz i obrotomierz znajdują się w okrągłych zegarach po obu stronach panelu, a przestrzeń pomiędzy nimi może wyświetlać informacje dot. Multimediów, a także mapę nawigacji z możliwością przybliżania.

W widoku cyfrowym dominuje miejsce na dane z nawigacji lub multimediów. Nad główną grafiką pozostawiono miejsce na wyświetlenie informacji na temat chwilowej prędkości samochodu, sugestii biegu, systemu rozpoznawania znaków lub dystansu do celu lub najbliższego zakrętu.

Widok cyfrowy z profilem informacyjnym ma większą sekcję środkową, w której może wyświetlać np. mapę. Po lewej i prawej stronie znajdziemy dodatkowe informacje na temat stanu samochodu. Możemy tam wyświetlać instrukcje nawigacji, rekomendację biegu, całkowity czas podróży samochodu lub chwilową prędkość.

W widoku ograniczonym wyświetla się chwilowa prędkość lub dystans do celu a pozostałe dane są serwowane na górze lub na dole panelu. Kierowca korzystający z nawigacji otrzyma dane z centralnej części wyświetlacza.

Więcej o:
Komentarze (6)
Skoda wirtualny kokpit
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Dr_Haust

  Oceniono 6 razy 4

  Nie jedna marka? Może dwie?

 • fakej

  Oceniono 6 razy -2

  Mozna tak to skonfigurowac, zeby nie wyswietlal predkosci? Mnie by najbardziej pasowala opcja swiecenia na czarno, pewnie sie da tylko trzebaby cos wydlubac srubokretem

 • Trolluj T

  Oceniono 9 razy -5

  Tyyyyyleee do popsucia się. Brawo!
  Po biodegradowalnej Hondzie Civic którą nabyłem w salonie pół roku temu, nic mnie już chyba nie zadziwi...

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 9 razy -7

  Łoj dwa telewizory w ałcie-ale wypas!!! Można knedliki zwizualizować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX