Range Rover Velar - nowy silnik V6 i garść nowości

Filip Trusz
Koncern JLR postanowił lekko zaktualizować ofertę Range Rovera Velara. Nie mamy tu do czynienia z liftingiem, ale piękny SUV dostał całkiem sporo nowości. Między innymi nowy silnik Diesla i kilka dodatkowych opcji.

Największą nowością jest pojawienie się w ofercie nowej wersji silnikowej. Pod oznaczeniem D275 będzie się w cenniku kryć trzylitrowy silnik Diesla V6 o mocy 275 KM i 625 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Polskich cen Range Rovera Velara z nowym silnikiem jeszcze nie podano. W Wielkiej Brytanii Velar D275 jest droższy od D240 o równe 2 tysiące funtów.

Do cen nowego Range Rovera Velara z pewnością jeszcze wrócimy. Przy okazji rocznika modelowego 2019 Brytyjczycy lekko pozmieniali ceny na swoim rodzimym rynku. Możemy się więc spodziewać, że i nad Wisłą dojdzie do delikatnych korekt.

Aktualnie w Polsce Range Rover Velar kosztuje 239 900 zł z silnikiem benzynowym (2.0 Si4 o mocy 250 KM). Bazowy diesel (2.0 TD4 o mocy 180 KM) kosztuje dokładnie tyle samo.

Range Rover VelarRange Rover Velar fot. JLR

"Stworzenie wymarzonego Range Rovera Velara jest teraz o wiele prostsze" - chwali się Finbar McFall, szef marketingu w koncernie JLR. Wszystko przez to, że lista opcji i możliwości personalizacji została wzbogacona, a niektóre pozycje są teraz szerzej dostępne, także w bazowych wersjach silnikowych. Jako przykład podano m.in. fotele Kvadrat. Szerzej dostępny będzie także system Adaptive Dynamics, który cały czas dostosowuje położenie amortyzatorów do sytuacji na drodze i stylu jazdy kierowcy.

Na liście pokładowych systemów bezpieczeństwa pojawi się adaptacyjny tempomat z funkcją Steering Assist, a system awaryjnego hamowania przy wysokich prędkościach ma być znacznie skuteczniejszy.

Rozwiązania takie, jak kamera cofania, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, system monitorujący stan kierowcy, system awaryjnego hamowania i system utrzymania samochodu w pasie ruchu będą dostępne w standardzie w każdym Range Roverze Velarze.

Range Rover VelarRange Rover Velar fot. JLR

Ponadto, w niektórych wersjach benzynowych (m.in. P250 i P300) zwiększono bak paliwa. Miał 63 litry, a w lekko odświeżonym Velarze będzie można do niego wlać 82 litry benzyny.

Range Rover Velar MY2019 ma wejść do sprzedaży "lada chwila". Przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Niedługo powinniśmy poznać także szczegóły oferty odświeżonego Velara w Polsce.

Zobacz także: Range Rover Velar - testujemy pierwszą edycję z mocnym dieslem

Czy podoba Ci się stylistyka Range Rovera Velara?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.