Ford rezygnuje w Stanach z klasycznych modeli. Zostaną tylko SUV-y?

Ford przez dziesięciolecia wyrobił sobie renomę takimi modelami jak Fiesta, Focus czy Mondeo (znanym również pod nazwą Fusion). Okazuje się, że większość z tych modeli zniknie z oferty producenta.

Szef amerykańskiej marki zapowiedział, że Fiesta, Focus, Fusion, C-Max i Taurus znikną z amerykańskiej oferty. W ofercie "zwykłych" samochodów pozostanie jedynie Mustang, który bije rekordy popularności. Taki ruch nie powinien być zaskoczeniem, ponieważ większość modeli o klasycznych bryłach przynosi straty. Zapowiadany jakiś czas temu lifting modelu Fusion nie dojdzie do skutki właśnie z tego powodu. Nie wiadomo natomiast, co z dalszymi losami Mondeo w Europie.

Prezentowany niedawno nowy Focus będzie dostępny w USA wyłącznie w wersji Active (z podniesionym prześwitem). W Europie i Azji kompaktowy model będzie oferowany we wszystkich odmianach.

Najbliższa przyszłość amerykańskiego koncernu ma się opierać na SUV-ach. Oferta marki w USA jest bogata - od kompaktowego modelu Escape aż po wielkiego Expedition. W ostatnim czasie europejska paleta marki spod znaku błękitnego owalu powiększyła się o modele Edge i EcoSport. W ofercie pozostaną takie klasyki, jak F-150. Dołączy do niego znany w Europie Ranger.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.